Üreticinin Olduğu Her Köyde Toplantı Yapacaklar

Üreticinin Olduğu Her Köyde Toplantı Yapacaklar
15.12.2016 - 15:10
3530

Fındık Tarım ve Satış Kooperafifleri Birliği FİSKOBİRLİK Akçakoca İlçe Başkanlığı, Arabacı köyünde fındık üreticileriyle bir toplantı gerçekleştirdi. 

FKB Akçakoca Başkanı Mustafa Oktay ve beraberindeki heyet, Arabacı köyü fındık üreticileriyle, FKB'nin fındık alım politikaları ile iyi tarım uygulamaları ve kaliteli fındık üretimine yönelik konuları masaya yatırdı.

FKB Akçakoca Başkanı Mustafa Oktay, toplantıda Fiskobirlik olarak fındık piyasasına girdikleri yıldan itibaren peşin para ile fındık aldıklarını ve piyasa fiyatlarının aşağılara düşmemesi için mümkün olan en yüksek fiyatlarla fındık alımı yapmaya devam edeceklerini söyledi.

İyi tarım uygulamalarının ne olduğunu da üreticilere anlatan Oktay, nizami bahçe bakımlarının nasıl olması gerektiğinden fındıkta meydana gelen hastalıklar ve zararlılarla mücadele konularında da çeşitli açıklamalar yaptı.

Fiskobirlik olarak fındık alımlarının yanı sıra gübre çeşitleri ile zirai alet satışları da yaptıklarını belirten Mustafa Oktay, periyodik olarak Akçakoca'nın tüm köylerini dolaşacaklarını ve Fiskobirlik'i üreticilerin tümüne anlatacaklarını sözlerine ekledi.

Arabacı köyünde yaşayan fındık üreticileri ise, Fiskobirlik'in üreticinin gerçek ve kadim dostu olduğunu ifade ettiler. Fındık fiyatlarındaki dengesizliği ortadan kaldırmak için Devletin desteğini arkasına almış güçlü bir Fiskobirlik'e ihtiyaç duyulduğunu belirten bazı üreticiler ise, üreticiler olarak Fiskobirlik'in her zaman yanında olduklarını söylediler.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Arif
  Arif
  3.04.2021 18:41

  Bu millet ne cektiyse chp yüzünden cekti. Fiskobirlğin yönetim kadrosu da chp li olduğu için söylemleride yapacaklarıda hepsi yalan.

 • Kadir
  Kadir
  3.04.2021 18:41

  Anlatacak ne var ki Fiskobirlik yönetimi başına buyruk ve kendi menfaatine çalışanların rant yatağı anlatacaklarına son 2000 yılı ve sonrası üreticilerin kapital gelirlerini ve edilinilen mal varlıklarının satılarak nerelere harcandığı bilançoyu göstersin yeter. O zaman kim ürünün parasını alamazken kim alacağı yandan gelir için neler yapmış millet görsün. Fiskobirlik yönetimlerinin tamamı bir daha aday olmamak koşuluyla ayrılır ve yeni seçimlerle hakkaniyetli yönetimler gelirse milletin güveni ve onların olan haklar sahiplerine ulaşır. Yoksa bu yönetimler kul haklarını yemek için alavere dalavereye devam edeceği aşikardır.

 • Aa
  Aa
  3.04.2021 18:41

  Derhal Ferrero Değerli Tarım Projesi ile yapılan tüm çalışmalar bitirilmeli, daha iyilerini kendi kurumlarımız yürütmelidir. Ticaret Borsamız diyatın düşmesini hedeflerken satış değil köylüden alış fiyatını kastetmektedir. Fındık alım fiyatını borsaya yazan işadamı kendi fabrikası kaç TL'den sattığını da söyler mi?

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız