Kış Tedbirleri gözden geçirildi

Düzce Valisi Zülkif Dağlı başkanlığında kış mevsimi trafik tedbirleri ve trafik güvenliği toplantısı gerçekleştirildi.

Kış Tedbirleri gözden geçirildi
14.12.2016 - 21:18
1234

  Düzce Valiliğinde gerçekleştirilen toplantıda 2016-2017 dönemi kış tedbirleri masaya yatırıldı. Kış mevsiminin başlaması ile birlikte oluşacak sis, yağmur, kar, tipi, fırtına, buzlanma gibi olumsuz hava koşullarında kurumlar arası koordinasyonun sağlanarak, bu gibi olumsuz koşullarda alınacak trafik tedbirleri ve karayolu trafik güvenliği eylem planı kapsamında Düzce’de yapılacak faaliyetlerin görüşüldüğü toplantı Vali Zülkif Dağlı başkanlığında gerçekleştirildi.

 Toplantıya ayrıca Vali Yardımcısı Hasan Bağcı, Düzce Belediye Başkan Yrd. Şemsettin Yenersoy, İlçe Kaymakamları, emniyet ve jandarma yetkilileri, İlçe belediye başkanları, ilgili kurum müdürleri katıldı.

 Toplantı gündeminin trafik güvenliğinin sağlanması, trafik akışının düzenli hale getirilmesi ve trafik komisyonunda alınan kararların uygulanabilirliğinin değerlendirilmesi olduğu belirtildi.

 Vali Zülkif Dağlı toplantı öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Buna benzer bir toplantıyı Bolu dağıyla ilgili, kış döneminde alınacak tedbirler bakımından Bolu Valiliğimiz ve ekipleri ile bizim ekiplerimizle yaptık. Bugünde kendi içimizde, ilimizde hem köy yolları hem de Düzce yolları kış döneminde alınacak tedbirlerle ilgili toplantımızı konunun tüm taraflarıyla birlikte yapıyoruz. Dileğimiz çok afaki durumların olmamasıdır. Zaten burada yerleşmiş bir gelenekte var. Yollarımız çok kapalı kalmıyor. Çünkü sabah kapalı kalan köy yollarımız ile öğle vakti kapalı kalan köy yollarımıza baktığımızda neredeyse yarı yarıya düştüğünü, Özel İdare, Karayolları ve diğer birimler el ele vererek kısa zamanda hallettiklerini gördük.  Bu kışı böyle geçiririz diye temenni ediyoruz”  dedi.

 Konuşmanın ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.