Nevin Gökçek Evsiz Akçakocalıya Müstakil Ev Yaptı

Nevin Gökçek Evsiz Akçakocalıya Müstakil Ev Yaptı
8.12.2016 - 16:55
9576

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in eşi ve SOS Vakfı (Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı)  Onursal Başkanı Akçakocalı Nevin Gökçek, Fakıllı köyünde yaşayan ve evi yıkılma tehlikesinde olan İbrahim Poşuk’a yeni bir ev yaptırdı.

 

Yaptırdığı evin içini de yeni eşyalarla donatan SOS Vakfı Onursal Başkanı Gökçek, devir teslim töreninde ‘’sırada kardeşimizin evlendirilmesi var İnşallah’’ şeklinde konuştu.

Aylar öncesinde yıkılma tehlikesi olan evin yanı başına yeni bir ev yaptırma sözü veren hayırsever Akçakocalı Nevin Gökçek, sözünü tutarak yaptırdığı evi sade bir törenle, köyünde Dursun olarak çağrılan hak sahibi İbrahim Poşuk’a devretti.

Saat 14.00’te yeni evin önünde bir tören düzenlendi. Törene İlçe Kaymakamı Mehmet Özer, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, İGM (İl Genel Meclisi) üyesi Ayfer Yılmaz ve ilçe protokolünden bazı isimler katıldı.

Nevin Gökçek: Katkı veren herkese Allah cennette bir köşk nasip etsin

Törende bir konuşma yapan Nevin Gökçek, evin yapımında ihtiyaç sahiplerini bulma işini üstlenen ve çalışmaları koordine eden Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Meral Küçük Çalışkan ve kadın kolları yönetimine teşekkür etti.

Yapılan evin beton zeminini attıran İlçe Kaymakamlığına ve çeşitli tedarikleri sağlayan; iş makinesi, alt yapı, yol ve satıh kaplama işlerini yürüten Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’ye de özellikle teşekkür eden Gökçek, SOS Vakfı ile beraber evin yapımına katkı veren Ankaralı hayırseverlere de tören konuşmasında teşekkürlerini iletti.

Nevin Gökçek’ten sonra bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Mehmet özer ise, Nevin Gökçek hanımefendiye teşekkür ederek başladı konuşmasına.

Nevin Hanımın birçok güzel çalışmaya imza attığını belirten Kaymakam Özer, bu çalışmaların çoğundan kendilerinin haberi dahi olmadığını, yapılan hayır işlerinin tam da ismine yakışır bir gizlilikle sürdürüldüğünü sözlerine ekledi.

Nevin Gökçek’in hem kendisi hem de SOS Vakfı marifetiyle yaptığı sosyal çalışmalarla kendi ellerini de güçlendirdiğini ifade eden Kaymakam Özer, emek ve katkı veren tüm hayırseverlere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Başkan Yemenici : Düğün masraflarının tamamı bizden…

Törende konuşma yapan bir diğer konuşmacı da Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici oldu. Yemenici konuşmasında, katılımcılara ve emek veren herkese teşekkür etti.

Nevin Gökçek’in ‘sırada kardeşimizin evlendirilmesi var’ sözlerine karşılık Başkan Yemenici’nin ‘’düğün masraflarının tamamını belediye olarak biz karşılama sözü veriyoruz’’ sözleri sonrasında katılımcılardan ve köy halkından bolca alkış geldi.

Konuşmaların ardından devir teslim töreni ve kurdele kesimine geçildi. Birlikte kesilen kurdelenin ardından eve geçilerek evin içi gezildi.

Fakıllı köyünde yeni yapılan ev ve içine döşenen yeni eşyalarıyla oldukça mutlu olduğu gözlerinden okunan evsiz genç İbrahim Poşuk ile davetliler, birlikte hatıra fotoğrafları çektirdi.