Umre Kafilesi Akçakoca’dan Yola Çıktı

Umre Kafilesi Akçakoca’dan Yola Çıktı
3.12.2016 - 12:55
3400

Akçakoca’dan kutsal topraklara Umre ziyareti yapan kafile, yakınlarının duaları ve gözyaşları ile uğurlandı.

 

Cuma namazı sonrasında Merkez camii önünde yapılan bir etkinlikle uğurlanan umre kafilesine,  Merkez camii imamı İshak Albayrak başkanlık yaptı.

Akçakoca’dan umreye gidecek olan 42 kişilik kafile, okunan duaların ardından yakınlarından helallik alarak, havaalanına gitmek üzere otobüsle ilçeden ayrıldı.

Cuma namazı sonrasında İlçe Müftüsü Mehmet Taşçı’nın yaptığı konuşmalar ve ilçenin imam-hatiplerinin okuduğu duaların ardından, umre kafilesi yakınlarına sarılıp helallik alarak kutsal topraklara doğru yol aldı.

Müftü Mehmet Taşçı, uğurlama öncesinde yaptığı konuşmada, umre yolcularının seçilmişler olduklarını söyleyerek, ‘’gittiğiniz kutsal topraklarda kendinizden daha çok vatanımız için dualrınızı eksik etmeyin’’ şeklinde konuştu.

Bazı umrecilerin oldukça heyecanlı ve duygulu oldukları dikkatleri çekerken, Merkez camii önünde toplanan umreci yakınları, kutsal toprakları ziyaret edecek olan yakınlarıyla hatıra fotoğrafları çektirdi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız