Yeni Akçakoca Balıkçı Barınağı İçin Süreç Başladı…

Yeniden inşa edilecek Akçakoca Balıkçı Barınağı etüt projesi ihalesi Kasım ayında Ankara’da yapılacağı açıklandı.

 Yeni Akçakoca Balıkçı Barınağı İçin Süreç Başladı…
25.10.2016 - 14:25
9997

Geçimini denizden sağlayan Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi üyesi balıkçılar ile,  amatör balıkçılara kötü haber. Yat limanı yapılması için girişimlere başlanan mevcut Akçakoca Balıkçı Barınağının başka yere taşınması için yeni balıkçı barınağı etüt projesi ihaleye çıkıyor.

İhale 21 Kasım’da Ankara’da

TOKİ’nin şehir merkezinde başlattığı rekreasyon alanında YAT limanı olarak görünen Akçakoca Balıkçı Barınağının başka bölgeye kaydırılması için yasal süreç başlatıldı. Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenci soysal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 21 Kasım Pazartesi günü Ankara’da Balıkçıbarınağı etüt projesinin ihaleye çıkacağını belirtti.

Bakan Özlü ve Yemenici barınağın taşınacağını söylemişti

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici daha önce yaptıkları açıklamalarda,  mevcut balıkçı barınağının tahliye edilerek yerine yat limanı yapmayı planladıklarını söylemişlerdi. Barınaktaki balıkçıları mağdur etmeyeceklerini söyleyen Özlü ve Yemenici, yapılan etüt çalışmaları sonucunda en uygun alan modern Balıkçı barınağı yapacaklarını ifade etmişlerdi.

3  alternatif alanda çalışma yapılacak

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre; mevcut balıkçı barınağına alternatif olarak düşünülen Ümran Boru Fabrikası, Ayazlı Limoncuk, Edilliağzı yer aldığı 3 bölgede ihaleyi alan firmanın Proje etüt çalışması yapacağı belirtildi.

Proje 300 günde tamamlanacak

21 Kasım Pazartesi günü Ankara’da yapılacak ve 300 günde tamamlanıp Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’ne teslim edilecek kesin projenin içinde;  liman yapmak için en uygun bölgenin neresi olduğunun belirtilmesinin yanı sıra jeolojik etüt, liman içi çalışması, yapılacak yeni limanın kıyaya vereceği zararın olup olmayacağı, imar planı, ÇED raporu, metrajı ve keşif bedeli yer alacak.

Yeni bir balıkçı barınağı, en üst düzeyde hizmet edecek

Seçim çalışmalarında söz verdiği liman projesi hayata geçirdiğini belirten  Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, konuyla ilgili sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı; "Akçakoca'mıza yeni bir balıkçı barınağı kazandırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Proje etüt ihalesi kasım ayı içerisinde gerçekleştirilecektir. Balıkçılarımıza en üst düzeyde hizmet edecek ve balıkçılık sektörünü daha da büyüteceğine inandığım bu çalışmanın nihayete ermesi için süreci yakinen takip ediyoruz" dedi.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (5)

 • Ahmet Girgin
  Ahmet Girgin
  3.04.2021 18:41

  Akçakoca lı balıkçılar Melenağzı' na gelmesin. Hatta Melenağzı Akçakoca dan ayrılıp Sakarya Büyük Şehir Belediyesi sınırına dahil olsun. Bıktık Akçakoca nın kırık kafalı laz larından. Sarma başlı kadınlarından, içten pazarlıklı politikacılarından. Sakarya nın yollarına ve şehirleşmesinin modernliğine bakın bir de Düzce ye bakın. Düzce yi Akçakoca yı istemiyoruz. Bizi bize bırakın.

 • semih yalçın
  semih yalçın
  3.04.2021 18:41

  Ankara ve Akçakoca lı denizcilerin yaptığı limanlar ya küçük olur, ya için de su anaforu olur, ya limanın içi kumla dolar, ya sahil şeridini bozar, ya liman içerisinde sosyal rekreasyon alanları olmaz, ya da sosyal ihtiyaç ve ticari alanları olmaz. Liman işini en iyi Melenağzı lı Balıkçılar ve Mühendisler bilirler. Gidin onlara sorun.

 • cavit
  cavit
  3.04.2021 18:41

  Balıkçı Barınağının Akçakoca'ya hiç bir Ekonomik faydası olmamış, Yat Limanının Akçakoca Ekonomisine hiç bir Ekonomik getirisi olmayacağı gibi Şehrin tarihi İskelesi yasak bölge ilan edilecek, Bu ucube Betonların tamamen kaldırılıp plajın eski haline getirilmesi Akçakoca halkına hizmet Ekonomik payının artması ve Turizm şehri unvanını tekrar almamıza katkı sağlar, Günlük siyaset değil Yaşanacak Akçakoca için mücadele verilsin, Balıkçı barınağı Melenağzına, Yat limanı Çayağzına yapılsın, Kamuoyu doğru bilgilendirilip halkın talepleri dikkate alınsın, Siyasi rant yaratmak için şehrinize ihanet etmeyin. Kolay gelsin

 • hemşin
  hemşin
  3.04.2021 18:41

  ahmet girgin ısıne bak yunanıstanda yaşa

 • GÖKTUĞ EREN
  GÖKTUĞ EREN
  3.04.2021 18:41

  LIMANI UMRAN BORUNUN ARKASINA YAPSALARDA BUYUK GEMILERDE YANASMA SEKLI OLSA (UMRAN BORUYA YUK GETIREN RULO GEMILERI GIBI YADA CINAR BORUNUN IHRACAT YAPTIGI GIBI ) AKCAKOCA ICIN BUYUK BIR GELIR SAGLANMAZMI VEDE İŞ İMKANI

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız