Muncurlu, Bağımlı Rehabilitasyon Merkezi Olsun

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nin yeni yerine taşınması ile birlikte Muncurlu’da ki eski binanın nasıl değerlendirileceği konusunda bir çok fikir gündeme gelirken, bağımlı rehabilitasyon merkezi yapılması ve Düzce’nin böyle bir merkezi ihtiyacı olduğu konuşuluyor.

Muncurlu, Bağımlı Rehabilitasyon Merkezi Olsun
19.09.2016 - 21:40
1215

 Yapımı talihsizliklerle dolu olan 300 yataklı devlet hastanesinin inşaatının tamamlanarak hizmete açılmasıyla birlikte, üç ayrı noktada hizmet veren Devlet hastaneleri kademeli olarak yeni hizmet binasına taşınacak. Yılbaşına kadar kentin farklı noktalarındaki üç hastanenin yeni binaya taşınması planlanıyor. Üç binanın da boşaltılmasıyla birlikte, özellikle Muncurlu’da bulunan hastane binasının nasıl değerlendirileceği konusunda bir çok söylenti mevcut.

Konumu nedeniyle bir dönem onkoloji hastanesi yapılması gündeme gelse de, hemen akabinde eski Adıyla GATA’da devredilerek asgari bir hastane yapılacağı söylentileri onkoloji hastanesi yapılmasını gölgede bırakmıştı.

Poliklinik hizmetlerinin yeni hastane binasına taşınması ve yılbaşına kadar Muncurlu binasının boşaltılacak olmasıyla birlikte, bu binanın bağımlı rehabilitasyon merkezi yapılması gündeme geldi.

Düzce’de gün geçtikçe artan bağımlı sayısı nedeniyle böyle bir bağımlı rehabilitasyon merkezine ihtiyaç olduğu, madde bağımlısı gençlerin tedavilerinde kullanılması ve bu binanın rehabilitasyon merkezine çok uygun olduğu konuşuluyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız