Çalışan Gazeteciler’den Vali Beye Hoş geldin Ziyareti

Çalışan Gazeteciler’den Vali Beye Hoş geldin Ziyareti
2.09.2016 - 18:02
2927

Akçakoca Çalışan Gazeteciler Derneği (AÇGD) yönetimi Düzce’nin yeni Valisi Mustafa Taşkesen’i makamında ziyaret ederek yeni görevlerinde başarılar diledi.

 

AÇGD Başkanı Ziya Denizgez ve dernek üyesi haberciler, yeni göreve başlayan Vali Taşkesen’le bir saate yakın sohbet gerçekleştirirken, keyifli geçen sohbetin ardından Akçakocalı haberciler Vali beyle toplu hatıra fotoğrafları da çektirdiler.

Daha önce Giresun, Tunceli, Tokat ve Mardin valilikleri de yapmış olan tecrübeli devlet adamı Mustafa Taşkesen, sohbet esnasında sorunları çözmede istişare metoduna özel bir önem verdiğini ifade ederek, medyanın bu noktada özel bir öneme sahip olduğunu söyledi.

Akçakoca’dan gelen basın mensuplarıyla tek tek tanışan ve özellikle Düzce’nin çok kültürlü bir yapısının olduğunu söyleyen Vali Taşkesen, her bir basın mensubunun etnik kökeniyle de ilgilendi.

Türkiye’nin çok dilli ve çok kültürlü bir ülke olduğunu da belirten Vali Taşkesen, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir’’ sözünü kendisine düstur edindiğini sözlerine ekledi.

Vali Taşkesen konuşmasında, Türkiye’nin farklı etnik gruplarının birlikteliğini anlatmak için kullanılan ‘’mozaik’’ benzetmesinin yeterli olmayacağını ifade ederken, en doğru tanımlamanın farklılıklarımızı korumakla birlikte, birbirimize de karışmanın en tatlı ifadesi olan ‘’aşure’’ nitelemesiyle olacağını söyledi.

Düzce’nin yeni valisi Mustafa Taşkesen’le Akçakocalı habercilerin yaptıkları sohbet bir saate yakın sürerken, toplantı sonrasında Vali bey ve Akçakoca’nın basın mensupları, hep birlikte hatıra fotoğrafları çektirdi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız