Akçakocalı Hacılar yolcu edildi

Akçakocada hac farizasını yerine getirmek amacıyla kutsal topraklara gidecek olan 10 kişilik hacı kafilesi için uğurlama programı düzenlendi.

Akçakocalı Hacılar yolcu edildi
28.08.2016 - 09:36
1969

 Akcakoca Merkez Cami bahçesinde düzenlenen programa Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, müftülük görevlileri, hacı adayları ve yakınları katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayıp salavatlarla devam eden programda Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici bir konuşma yaptı. İslam ümmetinin bulunduğu perişanlık durumunun birlik olmayışından kaynaklandığını söyleyen Yemenici, hacı adaylarından İslam Alemi için dua talebinde bulundu.

İslam Alemi'nin duaya en çok ihtiyacı olduğu bir dönemi yaşadığını belirten Yemenici, “Bütün dünyada Müslümanlar perişan haldedir. Perişanlığın ana nedenlerinden birisi de birlik olamayışımızdan kaynaklanıyor. Allah’ın bize emrettiklerini, bize gönderdiği peygamberin öğrettiklerini, tavsiye ettiklerini gereği gibi yapamayışımızdan kaynaklanıyor. Çalışmamamızdan, çaba göstermememizden kaynaklanıyor. Dolayısıyla imkanı olan her Müslüman’ın, Allah tarafından yapmakla emir olunduğu bir ibadeti yerine getirmek için bir yolculuğa çıkacaksınız. Allah, bana ve gidemeyen Müslümanlara da nasip etsin inşallah.” dedi.

Program yapılan duayla sona erdi. Aileleriyle vedalaşan hacı adayları, salavatlar eşliğinde kara yoluyla havaalanına uğurlandı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız