Nöbete devam, pilavdan dönenin kaşığı kırılsın

Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, “ pilavdan dönenin kaşığı kırılsın” dedi ve çarşamba akşamına kadar nöbete devam edileceğini söyledi. Keşir, dün düzenlenen Demokrasi ve Şehitler mitingi ile Dünyaya örnek olacak bir programa imza atıldığını belirtti.

Nöbete devam, pilavdan dönenin kaşığı kırılsın
9.08.2016 - 18:37
1825

 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlayan demokrasi nöbetlerinde Düzcelileri yalnız bırakmayan, hemen hemen her akşam Anıtpark’ta olan, sahneden yaptığı konuşmalarla halkı coşturan Düzce Milletvekili Ayşe Keşir demokrasi nöbetlerine damga vuran isimlerden biri olarak akıllara kazındı.

Keşir, “ Bugün hem Düzce hem Türkiye, hem Ülke hem de dünya siyasi tarihinde çok önemli bir adım attı. Dünyaya örnek olacak bir programdı bugünkü taçlandırma töreni. Partimizin tüm siyasi partilere demokrasi şölenini açması, tüm siyasi partilerin de destek vermesi büyük anlam ifade ediyor. Bir tek cümleyle özetlemek gerekirse, içeride ve dışarıda, dosta güven düşmana korku salan bir gün olarak özetleyebilirim. Tam anlamıyla bu oluştu bugün. Nöbete devam, pilavdan dönenin kaşığı kırılsın. Zaten vatandaşlarımızda hiçbir yorgunluk ve yüksünlük ifadesi yok. Uzatılmasına üzüldüklerini değil aksine sevindiklerini düşünüyorum.” Dedi.

Keşir, meydanlardan yükselen “idam” sesleri ile ilgili olarak ise, bundan sonraki süreçte meclisin gündeminin bu konu olacağını vurguladı.

Keşir, “ Seçmenden böyle bir talep var. Öncelikle diğer siyasi partilerin yetkili kurullarında olgulaşması gerekiyor, hem de parlamentoya gelmeden önce komisyonlarda olgulaşması gerekiyor. Muhtemelen bir süreç işleyecek bundan sonra. Ağırlıklı olarak hukukçuların çalışacağı bir süreç, ama biz de elimizden ne katkı gelirse, tabanımızdan böyle bir talep var. Biz de milletin temsilcileriyiz. Milletin talebinin en doğru şekilde nasıl uygulanacağını çözmemiz ve tartışmamız gerekiyor. Bundan sonra parlamentonun gündeminde bu konu olacak.” Şeklinde konuştu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız