1 Dolarlar soruşturma dosyasında

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Düzce’de hazırlanan soruşturma dosyasına 1 dolarlar da girdi. Dolarların örgüt içi hiyerarşiyi belirlediği iddia ediliyor.

1 Dolarlar soruşturma dosyasında
29.07.2016 - 15:43
1905

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Düzce’de  hazırlanan soruşturma dosyasına 1 dolarlar da girdi. Dolarların örgüt içi hiyerarşiyi belirlediği iddia ediliyor.

DARBE girişiminin ardından başlatılan soruşturmalarda gözaltına alınan Düzceli bazı işadamlarının üzerinde yakalanan 1 dolarlık banknotların “şifreli mesaj” olarak kullanıldığı iddia edildi..

Düzce’de yapılan operasyonda, Terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in bereket getirmesi için “okuduğu” iddia edilen 1 dolarlık banknotların bazı işadamlarının evinde yapılan arama esnasında yakalandığı ve polis sorguları tamamlanan işadamlarının adliyeye çıkarılırlarken hazırlık dosyasına giren dolarlar objektiflere yansıdı.

Gülen’in örgüte katılanları ödüllendirmek için verdiği 1 dolarların seri numaralarına göre örgütteki hiyeraşiyi belirtiği “F” ile başlayan seri numaralı dolarları alan kişilerin imam mertebesine çıktığını gösterdiği bildirildi.