Taksicilerden Örnek Davranış

FETÖ/PDY üyesi bir grup askerin 15 Temmuz’da başlattığı darbe kalkışmasının ardından tüm millet birlik ve beraberlik içerisinde darbeye karşı koydu.

Taksicilerden Örnek Davranış
26.07.2016 - 11:53
3643

 FETÖ/PDY üyesi bir grup askerin 15 Temmuz’da başlattığı darbe kalkışmasının ardından tüm millet birlik ve beraberlik içerisinde darbeye karşı koydu. Düzceli taksiciler de örnek bir davranış sergileyerek taksilerinin üzerine “Polis ve askere ücretsizdir. 15 Temmuz’da peşin ödendi” yazarak taşıdıkları polis ve askerlerden ücret almamaya başladılar.

 

 FETÖ/PDY terör örgütü üyesi bir gurubun darbe girişiminin ardından tüm Türkiye birlikte olarak darbeye karşı koydu. Düzce’de de taksiciler polis ve askere destek olmak için kampanya başlattı. Aydınpınar Caddesi’nde faaliyet gösteren Aydınpınar Taksi Durağı’nda ki 4 taksici araçlarının üzerine “Polis ve askere ücretsizdir. 15 Temmuz’da peşin ödendi” yazarak nöbete giden yada nöbetten dönen asker ve polislerden ücret almamaya başladılar.

 

 

Düzenledikleri örnek kampanya hakkında konuşan takcisi Mustafa Onay, “15 Temmuz’u hepimiz yaşıyoruz. Bizim yapabileceğimiz başka bir şey olmadığı için devlet memurlarımıza destek verelim istedik. Adamlar 24 saat nöbet tutuyorlar. Duraklarda görüyoruz, nöbete gitmeye çalışıyorlar. Bizde böyle bir uygulama yapalım dedik. Arkadaşlarımıza teklif ettik. Onlar da kabul ettiler. Beninle birlikte 4 taksi var. Sadece ticari taksi olmak zorunda değil. Arkadaşlar duraklarda bekliyorlar. İmkansızlıktan değil, kendilerini de rencide etmek istemiyorum ama sivil araçlar da alsınlar ki nöbetlerine zamanında gelsinler, dimdik çalışsınlar” dedi.