Darbeye direnen halk, tarihini kendi elleriyle yazıyor...

15 Temmuz Darbe girişimi esnasında sokaklara fırlayarak darbeye karşı direnen vatandaşların ne düşündüğü belegesel haline getiriliyor...

Darbeye direnen halk, tarihini kendi elleriyle yazıyor...
25.07.2016 - 11:39
1674

15 Temmuz  Darbe teşebbüsünde insanların yaşadıklarını gelecek nesillere aktarlarılmasını amaçlayan anı defteri 81 ilde Ak Parti Kadın Kolları Medya ve Tanıtım Genel Başkanlığı tarafından hazırlandı.

 

Anıtpark Meydanında kurulan standa Düzcelilerde yoğun ilgi göstererek anı defterini doldurdular. Neden darbeye karşı olduklarını belirtiler.

 

 

15 Temmuz’dan itibaren Türk halkı tüm dünyaya demokrasi dersi vererek milletine, bayrağına, vatanına sahip çıkarak birlik ve beraberlik mesajları verdi. Ak Parti Kadın Kolları Tanıtım ve Medya Genel Başkanlığı tarafından 81 ilde meydanlarda anı defteri oluşturularak insanların yaşadıklarını anlatmaları istendi. Projede amaç darbe teşebbüsünde yaşananları gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak olduğu öğrenildi.

 

 

Ak Parti Kadın Kolları Tanıtım ve Medya Başkanlığı tarafından organize edilen anı defteri Düzce’de demokrasi nöbetinin tutulduğu Anıtpark Meydanında konuldu. Ak Parti Kadın Kolları Tanıtım ve Medya Başkanı Keziban Ay, anı defterinin hazırlanmasının amaçları anlatarak bilgiler verdi.

 

 

81 ilde Tanıtım ve Medya Başkanlığı olarak anı defteri oluşturulduğunu, deftere vatandaşların 15 Temmuz’dan itibaren yaşadıklarını yazdıklarını belirten Ak Parti Kadın Kolları Tanıtım ve Medya Başkanı Keziban Ay, amaçlarının insanların yaşadıklarını gelecek nesillere aktarmak olduğunu vurguladı.

 

Ay, “ Demokrasi anı defteri hazırladık. 81 il genelinde Ak Parti Tanıtım Medya Başkanlığı tarafından hazırlandı. Bu deftere vatandaşlar duygu ve düşüncelerini yazıyor. Burada yazılanlar arşiv haline getirilecek ve gelecek nesillere aktarılması sağlanacaktır. Vatandaşlarımız 15 Temmuz’dan itibaren neler yaşadıysa buraya gelerek anı defterine yazıyorlar” dedi.

 

Ak Parti İl Başkanı Hikmet Keskin ise anı defterini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaştıracaklarını belirtti.

 

 

Anı defterini dolduran bir vatandaş ise darbe teşebbüsünün olduğu akşam ilk olarak panik yaptıklarını, ardından meydanlara inerek demokrasiye sahip çıktıklarını belirterek yaşadıklarını anı defterine yazığını söyledi. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız