CHP’liler bakımsız bırakılan Atatürk heykelini tertemiz yaptılar

CHP Akçakoca İlçe Örgütü, Merkez çarşıda bulunan ve akşam saatlerinde alkoliklerin mekânı haline dönüşen Atatürk heykelini ve heykelin içinde yer aldığı alanın tümünü sabunla sularla yıkadılar.

CHP’liler bakımsız bırakılan Atatürk heykelini tertemiz yaptılar
28.06.2016 - 19:19
5772

 

 

CHP Akçakoca İlçe Örgütü, Merkez çarşıda bulunan ve akşam saatlerinde alkoliklerin mekânı haline dönüşen Atatürk heykelini ve heykelin içinde yer aldığı alanın tümünü sabunla sularla yıkadılar.

 

 

Yıllardır orada bulunmasına rağmen, sık aralıklarla temizliği yapılmayan heykel ve çevresindeki yeşil alan, özellikle akşam saatlerinde alkollü içki tüketicilerinin uğrak yeri hâline dönüşmüş durumdaydı.

 

 

Gece geç saatlerde, Atatürk heykelinin etrafının tuvalet olarak kullanılması yüzünden oluşan pis kokular ise, bölgeden geçen herkesin hissedebileceği kadar kötü bir hâl almıştı.

 

 

Bu durumdan rahatsız olan CHP Akçakoca İlçe Örgütü Başkanı Turan Güler ve ilçe yönetim kurulundan arkadaşları, kollarını sıvayarak duruma müdahale ettiler.

 

 

İlçe Başkanı Turan Güler ve arkadaşları, sabunlu su dolu kovalarla heykeli ve heykelin üzerinde durduğu beton kaideyi tertemiz yıkayıp pakladılar.

 

 

Atatürk heykelinin bulunduğu sahanın tamamında ince bir temizlik çalışması yapan CHP’lilere bir yardım da Akçakoca itfaiyesinden geldi.

 

 

Heykelin olduğu alana gelen itfaiye ekipleri tazyikli sularla bölgeyi tertemiz yaptılar.

 

 

Atatürk heykelinin temiz tutulmasının Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi hatırasına saygı gereği olduğunu belirten CHP İlçe Başkanı Turan Güler yaptığı açıklamada, ‘’Bu ilgisizliği şiddetle kınıyoruz. Atamızın büstünü bile temizlemiyorlar, her tarafı hasar görmüş vaziyette. Hasar gören büstün bir an önce yetkililer tarafından tamir edilmesini istiyoruz” dedi.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • DENİZDEN ESİNTİLER
    DENİZDEN ESİNTİLER
    3.04.2021 18:41

    ilçemiz Akçakoca'da bütün caddeleri lağım kokuları sarmışken,yollarımız her geçen gün patikaya dönüşürken,usulsüz imar izinleriyle birilerine rant kapıları açılırken,milli emlak arazileri yağmalanırken,inşaat yasağı varken, turizmimizin ciğeri çınar caddesi ve Atatürk meydanına giriş yolu şantiyeye dönüşmüşken,daha saymakla bitiremeyeceğim sorunları görmezden gelip Atatürk büstünü yıkayarak popülist siyaset anlayışıyla hareket eden CHP Akçakoca ilçe örgütü bu kafayla daha nereye kadar gidecek.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız