Turizm Kenti Akçakocaya Yakışmayan Görüntüler

Turizm sezonuna girdiğimiz şu günlerde Karadenizin İncisi Akçakocaya yakışmayan görüntüler yaşanıyor. İlçenin vitrini görünümünde olan Çınar caddesinde yaşanan kötü kokular nedeniyle akşam gezmeleri bir eziyete dönüşüyor.

Turizm Kenti Akçakocaya Yakışmayan Görüntüler
22.06.2016 - 12:26
2779

 

Haber - Yorum : Ali Kiremitçi

 

Turizm sezonuna girdiğimiz şu günlerde Karadeniz'in İncisi Akçakoca'ya yakışmayan görüntüler yaşanıyor. İlçenin vitrini görünümünde olan Çınar caddesinde yaşanan kötü kokular nedeniyle, akşam gezmeleri bir eziyete dönüşüyor.

 

 

Çöp toplama saatleri yeniden ayarlanmalı  

 

Ramazan ayı içerisinde bulunduğumuz şu günlerde, iftar saati sonrasında Çınar caddesindeki işletmelere gidip akşam çayı içmek isteyen turistleri kötü bir sürpriz bekliyor.

 

 

Kalabalık kafeteryaların olduğu yerlerdeki çöp konteynerlerini boşaltan çöp kamyonları, hem yaydıklerı nahoş kokular hem de yarattığı gürültü kirliliğiyle cadde üzerinde oturanların tepkisini çekiyor.

 

 

Büyük çöp kamyonlarının yol açtığı trafik sıkışıklığıyla birlikte, turizm memleketine yakışmayan bir tablo ortaya çıkıyor.

 

Rögarlardan yayılan kötü kokular burun direklerini sızlatıyor

 

 

Herhangi bir kafeteryaya oturduğunuzda, farklı rögarlardan sık aralıklarla yayılan kanalizasyon kokularını duymadan geceyi tamamlayamıyorsunuz.

 

Dışarıdan gelen misafirlerinizle keyif almak için oturduğunuz çınar caddesinde, sürekli pis kokuların ortaya çıkması karşısında hem misafirlerinize mahçup oluyor, hem de turizm adına ümitlerinizi yitiriyorsunuz.

 

Acilen müdahale edilmeli 

 

Turizm sezonuna girilen şu günlerde, Akçakoca'nın en gözde yerlerinden olan Çınar caddesine bir an önce el atılarak gerekli çalışmalar başlatılmalıdır.

 

 

Yaz sezonu boyunca belediyenin çöp toplama birimleri, turistlerin en yoğun oldukları saatler yerine, en hareketsiz saatlerde çöpleri toplamak üzere yeni bir iş planı yapmalıdır.

 

sık sık kötü kokular yayan rögarlar için de gerek ilaçlama, gerekse rögar kapaklarını sık sık yıkama suretiyle kötü kokuların yayılmayacağı bir çalışma organize edilmelidir.

 

Aksi takdirde, 9 güne çıkan Ramazan bayramında ilçemize gelecek olan on binlerce turisti memnun etmek yerine, onların tepkilerini çekmek ve turizm adına kara kara düşünmek seçeneği bizleri bekliyor.  

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız