Katılımcılara Hediyeler ve Promosyon Ürünleri Dağıtıldı

Akçakoca Belediyesi himayesinde, PROGIDA/ Olam A.Ş. ve Erdoğan Petrol Ltd. Şti. tarafından 31 Mayıs 2016 tarihinde “Fındığın Geleceği ve İyi Tarım Uygulamaları” konulu seminer düzenlendi.

Katılımcılara Hediyeler ve Promosyon Ürünleri Dağıtıldı
31.05.2016 - 18:26
4321

 

 Akçakoca Belediyesi himayesinde, PROGIDA/ Olam A.Ş. ve Erdoğan Petrol Ltd. Şti. tarafından 31 Mayıs 2016 tarihinde “Fındığın Geleceği ve İyi Tarım Uygulamaları” konulu seminer düzenlendi.

 

 

 

Saat 13.30’da Belediye Meclis salonunda düzenlenen seminere halkın ilgisi büyük oldu ve yaklaşık 200 kişi katılım sağladı. Yaşanan yoğunluktan memnuniyet duyduklarını belirten PROGIDA/ Olam A.Ş. yetkilileri, sürdürülebilirlik ve çocuk işçiliğinin önlenmesi konularında kamu kuruluşları ve çiftçilerin ortak çalışmasının çözüm sürecini hızlandıracağını belirtti.

 

 

Düzenlenen seminere Akçakoca Ziraat Odası Başkanı Levent Başaran, kurum amirleri, teknik personeller ve çiftçiler katıldı. Yapılan sunumlarda “Fındıkta Sürdürülebilirlik” kavramının ne olduğuna ve fındıkta sürdürülebilirliğin neden önemli olduğuna değinildi.

 

 

PROFINDIK (Profesyonel Fındıkçı) programının tanıtıldığı seminerde,  fındıkta kalite ve verimliliğin artması, çevresel ve sosyal risklerin en aza indirgenmesi için sürdürülebilir ve izlenebilir bir üretimin fındığa da uygulanması gerektiğinin altı çizildi.

 

 

PROGIDA/ Olam A.Ş.’nin Ziraat Mühendisleri ve Sosyal Uzmanları aracılığı ile çiftçi eğitimleri düzenlediğinin ve bu eğitimlerde budama, gübreleme, hasat ve depolama, çalışma şartları, çocuk işçiliğinin engellenmesi, biyo-çeşitlilik ve çevre şartları, ilaçlama ve zararlılarla mücadele konularına değinildiğinin altı çizildi.

 

 

Düzenlenen bu eğitimlerin yanı sıra çeşitli projelerle fındıkta çocuk işçiliğinin önlenmesi konusunda da çalışmalar yapıldığını belirten konuşmacılar Fındıkta Sürdürülebilirlik konusunun ve PROFINDIK programının önümüzdeki yıllarda da artarak önem kazanacağını söyledi.

 

 

Seminerin sonunda tüm katılımcılara hediye promosyonlar (Koruyucu eldiven, şapka, t-shirt vb.) dağıtıldı.

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Çeketsiz
  Çeketsiz
  3.04.2021 18:41

  Tefeciler mi fındık için açıklama yapıyor artık ne hallere kaldı işimiz zor

 • İzel GENÇ
  İzel GENÇ
  3.04.2021 18:41

  Bu seminer gelirini neredeyse tamamını fındıktan kazana Akçakoca'da düzenlenmiş ve katılımcılar ise sadece devlet bürokrasi içinde bulunanlar ile yakınları. Sorun nerede acaba. Akçakoca 'nın her mecrasında olduğu gibi ziraat odası da ben bilirim zihniyetiyle hareket etme gayretiyle 25-30 bin nüfusun geçim kaynağını ilgilendiren bir konuda halktan kopukluk buraya yansımış. Bir an önce bu yöneticilerin değişmesi gerektiği ortada tabi Akçakoca modeli her seçimde aynı kişiler yani sandık timleri olacağından buda çare olamayacağı kesin.

 • sapaktan
  sapaktan
  3.04.2021 18:41

  çiftçinin üzerinden köşeyi dönenler iş başında allahtan pek kimse gitmemiş...

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız