Belediye Başkanı Cüneyt Yemeniciden 19 Mayıs mesajı

Atatürkün Samsuna çıkışının 97. yıldönümü ve 19 Mayıs Atatürkü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Akçakoca Belediye Başkanı Sayın Cüneyt Yemenici bir mesaj yayınladı. Başkan Cüneyt Yemenici mesajında şu ifadelere yer verdi;

Belediye Başkanı Cüneyt Yemeniciden 19 Mayıs mesajı
19.05.2016 - 08:49
1293

 

Atatürk'ün Samsuna çıkışının 97. yıldönümü ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Akçakoca Belediye Başkanı Sayın Cüneyt Yemenici bir mesaj yayınladı.  

 

Başkan Cüneyt Yemenici mesajında şu ifadelere yer verdi; 

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, dört bir yanı işgal altındaki Anadolu topraklarında kurtuluş mücadelesi başlattığı günün 97. yıldönümünü beraberce kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Milletimiz; 19 Mayıs 1919'u kutsal vatan topraklarında hür ve bağımsız olarak yaşamak uğrunda binlerce şehit verilerek yapılan Milli Mücadele ve Ulusal Bağımsızlık Hareketi'nin başlangıcı olarak kabul etmiştir. 

 

Milli Mücadelenin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmiştir. Gençlik, bir milletin geleceğidir. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler.

 

Cumhuriyetin sağladığı kazanımların bilincinde olan Türk Gençliği, Türkiye’nin uygarlık yolunda ilerleyebilmesinin en büyük güvencesidir. Gençlerimizin, emanetinde bulunan Cumhuriyetimizi geleceğe taşımak için özveriyle çalışacağına olan inancımız tamdır.  

 

Bu duygu ve düşüncelerimle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 97.yıldönümünü   kutluyor,  bu anlamlı günü gençliğimize emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Savaşımızın Aziz kahramanları, şehit ve gazilerini, rahmet ve şükranla anıyorum.” ifadesine yer verdi.