Alın size 4 çocuk...

Akçakoca karayolu üzerinde çatısız ve dökülen bir evde yaşamak zorunda olan 6 kişilik Demireyen ailesi zor günler geçiriyor.

Alın size 4 çocuk...
18.05.2016 - 13:02
4476

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, giderek yaşlanan Türkiye nüfusunu genç ve diri tutmak için yeni evlenen çiftlere söyledi; “ Bir olur garip olur, iki olur rakip olur, üç olur denge olur, dört olur bereket olur, gerisi Allah kerim “ nasihatini yerine getiren 4 çocuklu Demireyen ailesi zor günler yaşıyor.

 Akçakoca karayolu üzerinde çatısız ve dökülen bir evde yaşamak zorunda olan 6 kişilik Demireyen ailesi zor günler geçiriyor. Normal insanların yaşamayacağı evde 4 çocukları ile yaşama mücadelesi veren karı kocadan çok en küçük kızları olan 6 yaşında ki Eda’nın yeni bir oyuncak bebek ve hemşire olma hayali yürekleri dağlıyor.

Son dönemde sosyal devlet olma yolunda atılan ciddi adımların arasında bazı ailelerin yaşama koşulları yürekleri dağlıyor. Bu ailelerden birisi de Akçakoca karayolu üzerinde Yığılca Işıklı Kavşağın hemen yanında oturuyor. Kömürlükten bozma çatısız bir evde kalan 43 yaşında ki baba Şenol Demireyen, anne 31 yaşında ki Havva Demireyen ile birlikte 10 yaşında ki Nilay, 9 yaşında ki Cüneyt, 7 yaşında ki Esra ve 6 yaşında ki Esra Demireyen yaşam mücadelesi veriyorlar.

Baba ve anne hasta

Baba Şenol Demireyen ile anne Havva Demireyen akciğerlerinde oluşan rahatsızlık nedeniyle ağır iş yapamadıkları için iş bulmakta zorluk çekiyorlar. Daha önce çeşitli işlerde çalışan baba Şenol Demireyen son dönemde hastalığının artması nedeniyle işe gidemiyor ve ailelerin geçimlerini sağlayamıyor.

Çocuklar okullarında çok başarılı

4 çocuktan 3 tanesi Çamköy İlkokulu’nda eğitim-öğretimlerine devam ediyorlar. Derslerinde oldukça başarılı olan 10 yaşında ki Nilay, 9 yaşında ki Cüneyt, 7 yaşında ki Esra öğretmenlerinin ve okul idarecilerinin takdirini topluyor.

Ev çatısız pencereleri kapanmıyor, rutubetten koku hat safhada

Normal insanların kalamayacağı kadar kötü durumda olan evde pencerelerin kapanmaması bir yana çatı olmadığı için akıntı yapıyor ve bu durum rutubete neden oluyor. Adeta evden rutubet kokusu tüm Düzce’yi kaplıyor.

Küçük Eda’nın isteği yeni bir oyuncak bebek ve hemşire olmak

Evin en küçük kızı olan 6 yaşında ki Eda şirinliğiyle göz dolduruyor. Annesinin bezden yaptığı küçük bir bebekle oynamak zorunda kalan küçük kızın tek isteği yeni bir oyuncak bebek ve büyünce babası gibi hasta olanları iyileştirmek.

Bir çatı bir iş bu zorluğu çözecek

Demireyen ailesinin tek isteği evlerinin çatısının  ve pencerelerinin yapılması. Bunun dışında baba Şenol Demireyen daha önce Organize Sanayi Bölgesi’nde ki Düzce Cam fabrikasında olduğu gibi hastalığının da idare edileceği bir iş istiyor. Düzce Cam’dan çıkarılan ve temizlik görevlisi olarak çalışan baba buna benzer bir işle ailesinin geçimini sağlayabileceğini söyledi.

Kaynak: Düzcenin Sesi

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • DOĞAN
  DOĞAN
  3.04.2021 18:41

  YA OLMASIN BU PARA DENEN İLLET. YADA PAYLAŞMASINI BİLMELİ BU MİLLET..

 • AKP
  AKP
  3.04.2021 18:41

  Ne Biçim Haber Yapıyosunuz. Bunun Erdoğanla Ne Alakası Var. Erdoğan Zorla mı Yaptırdı Çocukları. Yapıcağınız Habere

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  yorum yapıoz yorumu gösterin aloo nasıl sayfa yönetiyorsunuz

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız