Çöken balkonun altında kaldı...

Emekliliğin tadını çıkarama

Çöken balkonun altında kaldı...
21.03.2016 - 16:12
2761

Düzce Merkez’e bağlı Suncuk Köyü’nde oturan ve yeni emekli olan 55 yaşında ki Hasan Merttürk, evinin kaloriferle ısınması için yaptırdığı kazan dairesinin duvarının çökmesi sonucu hayatını kaybetti.

 

Edinilen bilgilere göre, Suncuk Köyü’ne meydana gelen olayda 55 yaşında ki Hasan Merttürk, yıllarca Bağ-Kur primi yaptırdıktan sonra emekli olmanın sevincini yaşıyordu. Emekli olduktan sonra en büyük hayali olan kaloriferli ev için harekete geçti. Evine ilk olarak kalorifer tesisatı yaptıran ve ardından kaloriferlerin yanması için büyük bir kazan yapan Merttürk, ardından ise kazanın korunması için betonarme bir oda yaptırdı. Odanın son bölümü ile uğraşırken, çöken duvar Merttürk’ün sonu oldu.

 

Bahçede çalışan komşularının fark etmesi üzerine olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerinin yaptığı müdahaleye rağmen kurtarılamayan Merttürk hayatını kaybetti. Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili olarak soruşturma başlatırken, Merttürk’ün cenazesi otopsisi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.