Tanal sözünü tuttu! Köylülerle beraber sabahladı

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, ikinci kez Düzce’ye geldi. Esençam, Hasanlar ve Esentepe Köylerinin bulunduğu Hecinler mevkiindeki çöp depolama alanında nöbet tutan köy halkına destek olmak için onlarla birlikte akşam nöbet tuttu.

Tanal sözünü tuttu! Köylülerle beraber sabahladı
14.02.2016 - 16:06
1795

 Geçtiğimiz günlerde Düzce’ye gelerek katı atık depolama tesisinde incelemelerde bulunan ve köylülerin sorunlarını dinleyen CHP Milletvekili Mahmut Tanal, köydeki son durumu meclis kürsüsünde gündeme taşımıştı. Tanal dün yeniden Düzce’ye geldi. Esençam, Hasanlar ve Esentepe Köylerinin bulunduğu Hecinler mevkiindeki çöp depolama alanında nöbet tutan köylülere destek olmak için bölgeye giden Tanal, onlarla birlikte akşam nöbet tuttu.


 


 

Hecinler mevkisinde bulunan ve Sakarya 2. İdare Mahkemesi'nce faaliyeti durdurulan tesise araç giriş çıkışını engellemek için yaklaşık 35 gündür nöbet tutan köylülerle bir araya gelen Tanal, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, vatandaşın yaşam, sağlık, çevre ve güvenilir su içme hakkının tehdit altında olduğunu öne sürdü.

  

Bugüne kadar mazlumun kimliğini, felsefi ve siyasi düşüncesini sormadığını belirten Tanal, "Adalet, hak ve insan hakları ihlalleri nerede varsa orada bulundum. Vatandaşlarımızın sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakları ihlal edildiği için buraya geldim. Gerçekten onurlu bir mücadele veriyorlar. Sağlıklı çevrede yaşama hakkı için, sadece kendi köyleri için değil, Düzce için değil aslında dünya için onurlu sağlık mücadelesinde bulunuyorlar" diye konuştu.

 

 

Çevrenin bir dünya mirası olduğunu aktaran Tanal, "Dünyanın bir başka ülkesinde de doğa kirletilirken, çevre katledilirken buna sessiz kalamayız. Bu açıdan, burada direnen kadınlar, çocuklar, ağabeylerimiz, annelerimiz, ablalarımız aslında bir kamu hizmeti ifa ediyorlar. Bunların mücadelesi onurlu bir mücadele. Bu mücadele önünde saygıyla eğiliyorum. Bunun bir siyaseti yok, bu insan hakkıdır, siyaset üstü olan bir husustur. Belediyenin bir an önce bunu duyması lazım, buradaki sese kulak vermesi lazım" ifadelerini kullandı.

 

  

Sabah saatlerine kadar eyleme destek vereceğini açıklayan Tanal, daha sonra alanda kurulan barakada köylülerle sohbet etti.

 

Kaynak: Öncü TV

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız