Halit Çetin: Siyasi sebeplerle sürgün ediliyorum VİDEO HABER

Akçakoca Endüstri Meslek Lisesi’nde öğretmen olan Halit Çetin, siyasi ve sendikal tercihleri nedeniyle, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tayininin Gölyaka ilçesine çıkartılmak istendiğini söyledi.

Halit Çetin: Siyasi sebeplerle sürgün ediliyorum VİDEO HABER
2.02.2016 - 15:12
5158

 Akçakoca Endüstri Meslek Lisesi’nde öğretmen olan Halit Çetin, siyasi ve sendikal tercihleri nedeniyle, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tayininin Gölyaka ilçesine çıkartılmak istendiğini söyledi.

 

Norm fazlası olduğu gerekçesiyle Gölyaka Çok Programlı (ÇPL) lisesine tayin edilmek istenen Halit Çetin, kendisiyle aynı durumda olan Düzce’deki bazı öğretmenlerin tayin edilmesi yerine, kendisinin Gölyaka’ya gönderilmek istenmesini, siyasi nedenlere ve hükümete yakın olan sendikaya üye olmamasına bağlıyor.   

 

İl Milli Eğitim Atama Şube Müdürü Mehmet Apaydın tarafından kendisinin çalıştığı kurum müdürlüğüne bir tayin yazısı gönderildiğini ve Gölyaka’da öğretmen açığı olduğunun belirtildiğini söyleyen Halit Çetin, kendisinin gerek okul müdürü ve gerekse İlçe Milli Eğitim Müdürü kanalıyla itiraz ettiğini, mağdur olacağını, 60 km. yolu her gün gidip gelerek zaten çok verimli olamayacağını, bunun yerine kendisiyle aynı konumda olan Düzce merkezden bazı öğretmenlerin tayin edilmesinin doğru olacağını söylemesine rağmen talebinin karşılanmadığını sözlerine ekledi.

 

 

Mobilya dekorasyon teknik öğretmeni olan Halit Çetin, Düzce Endüstri Meslek Lisesi’nde aynı branşta olan 2 ila 5 arasında öğretmenin var olduğunu ifade ederek, bu öğretmenlerden birinin tayin edilmesinin daha doğru olacağını söyledi.

 

Düzce merkez öğretmenleri yerine kendisinin Gölyaka’ya gönderilmek istenmesinin altındaysa hükümete yakın sendikaya üye olmaması ve Eğitim İş Akçakoca şube başkanı olmasının yattığını belirten öğretmen Çetin, siyasi ve sendikal tercihleri nedeniyle ayrımcılığa maruz bırakılarak mağdur edilmek istendiğini söyledi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (7)

 • Dobraci
  Dobraci
  3.04.2021 18:41

  Bırakın sendika muhabbetini kaç dönemdir norm fazlası bu zat birileri çıkmış devleti düşünmüş zoruna gitmiş. Ama hak hukuk diyor ben gitmeyeyim başkası gitsin. Bana dokunurlarsa cingar çıkarırım bu zamana kadar ona ses cikarmayanlar asıl sorumlular...

 • Sendikacı
  Sendikacı
  3.04.2021 18:41

  Habercilik olayları tek taraflı dinlemek olmaması gerek. 1. Meslek dersi öğretmenleri maaş karşılığı 20 saat derse girmek zorundadır. 2.Norm kadro yönetmeliğine göre Akçakoca da bölge normu dusmesinden kaynaklanan bir şey den dolayi öğretmen olmayan bölgelere tayin edilmesi gerekir. Akcakocada öğretmen olmasa diğer bölgelerde çok var neden burada yok deriz. Ama sırf alışkanlıklar yüzünden bölgeden ayrilamiyor öğretmen bey . Devlet ona fındık toplasin diye mi maaş veriyor ders versin diye mi? Sendika baskaniymis ama Yönetmeliği bilmiyor veya işine gelmediği için medyayı kullaniyor

 • Sarıyayla sevdalısı ibrahim
  Sarıyayla sevdalısı ibrahim
  3.04.2021 18:41

  Hocam takma kafana her yer sarıyayla köyüne çıkar.bende gelicem 30 yılımı verdim istanbulda bir kamu kuruluşuna biliyon yorumlarını okudum yeter hocam gençler gelsin diyenler var.haklılar.ama kamuda işçi memur ayrımını bilmiyorlar.ama yinede şükür bizim zamanımızda bukadar adaletsizlik yoktu. Şimdi çocuklarımızı kamuda akp olmadan taşeron fima aracılığı ile bile tuvalete sokamayız ..#

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Mobing heryerde !!!

 • Ertan ılgaz
  Ertan ılgaz
  3.04.2021 18:41

  Sıkıntı yapma halit hoca beraber gider geliriz

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  halit hocA EMEKLİ OLDA genclerın onunu ac

 • az bilen
  az bilen
  3.04.2021 18:41

  Nasıl bir habercilik bu? Akcakoca meslek lisesinde 32 saat mobilya dersi var, iki tane mobilya öğretmeni var, daha onlar maaş karşılığı dersini dolduramiyor, onların durumu bile belli değilken nasıl oluyor da hocamıza 20 saat maaş karşılığı ders verebiliyorlarmis?

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız