Gençler medeniyet kampında buluştu

Medeni, bilinçli ve aklıselim gençlik yetiştirme amacı güden Medeniyet Kampı Projesi kapsamında gençler ağırlandı.

Gençler medeniyet kampında buluştu
1.02.2016 - 17:27
3978

 

Medeni, bilinçli ve aklıselim gençlik yetiştirme amacı güden Medeniyet Kampı Projesi kapsamında gençler ağırlandı.

 

Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğüne bağlı faaliyet gösteren Düzce Gençlik Merkezinin düzenlediği, medeni, bilinçli ve aklıselim gençlik yetiştirme amacı güden Medeniyet Kampı Projesi kapsamında, değerli gençler Akçakoca Kalkın Milli Takımlar Kamp Eğitim Merkezinde ağırlandı.

 

Kamp 29 Ocakta başlamış olup 1 Şubat Pazartesi Günü sona erdi. Kamp süresince değerli gençlerimiz, kitap okuma, dini sohbetler, kariyer sohbeti, sinema, satranç, mangala, masa tenisi, sahil temizliği, doğa yürüyüşü, sahil gezintisi, Akçakoca gezintisi, türkü gecesi, çiğ köfte ikramı gibi çeşitli etkinlikler düzenlendi.

 

 

Kampın ilk gününde, tanışma, sohbet, kitap okuma, sinema etkinlikleri yapıldı. Sabah namazı Akçakoca Merkez Camii'nde kılındı. Sabah namazı sonrasında Akçakoca İlçe Müftüsü Mehmet Taşçı ile gençlerin namaz alışkanlığı ile ilgili sohbet icra edildi.

 

 

Akçakoca Kalkın Milli Takımlar Kamp Eğitim Merkezinde düzenlenen Medeniyet Kampının ikinci günü doğa yürüyüşü ile başlayıp, sahil temizliği, sahil gezintisi ile devam etti. Ardından Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Fatih Özçelik Osmanlı Devletinin kuruluşu, yükselme döneminde padişahların devlet yönetim şekli, yabancı kaynakların Osmanlı Devletiyle ilgili uydurduğu yalanlar, Mimar Sinan ve Süleymaniye Cami’sinin gizemlerini ve daha nice bilinmeyen tarihi bilgiler anlattı. Gençlerin sorduğu sorulara cevap vererek interaktif bir sohbet gerçekleştirdi.

 

 

Sohbetin ardında Düzce Gençlik Merkezi Ab-ı Hayat Müzik Grubu, gençlerin eşlik etmesi ile ilahiler okudu. Ardından türküler ve yöresel müzikler ile gençler gönüllerince eğlendiler.

 

 

 

Gecenin finalini büyük üstad Necip Fazıl Kısakürek'in "Zindandan Mehmede" adlı şiirin okunması ile gerçekleşti.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • GERÇEKLERİ GÖSTERİN
  GERÇEKLERİ GÖSTERİN
  3.04.2021 18:41

  Mustafa Kemal ATAATÜRK ve Kurtuluş savaşı ile ilgili ne biliyorlar, Cumhuriyetin kuruluşu ülkenin kurtuluşu ile ilgili ne biliyorlar, Anayasal haklarını biliyorlarmı, Vatandaşlık haklarını biliyorlarmı, Bu ülke için ne yapmayı düşünüyorlar hedefleri ne, Bunlar Medeniyet değilmi, Zihniyetiniz doğru değil

 • sedat kalfa
  sedat kalfa
  3.04.2021 18:41

  maaşallah ,necip fazıl nesli yetişiyor.iyi tatiller diliyorum.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız