Özer: Akçakoca’nın gelişimine üniversitenin etkisi büyük olacak

Akçakoca Kaymakamı Mehmet Özer, Akçakoca Kent Konseyi Sekreteri Mustafa Okutan’ı ziyaret etti.

 Özer: Akçakoca’nın gelişimine üniversitenin etkisi büyük olacak
20.01.2016 - 14:21
3115

Akçakoca Kaymakamı Mehmet Özer, Akçakoca Kent Konseyi Sekreteri Mustafa Okutan’ı ziyaret etti. Kent Konseyinin çalışmalarıyla ilgili bilgi alan Kaymakam Özer, çalışma komisyonları üyeleriyle de sohbet etti.

 

İlçe Kaymakamı Mehmet Özer Akçakoca Kent konseyi sekreteri Mustafa Okutan ve Kent konseyi yürütme kurulu üyeleri tarafından ağırlanırken, yapılan sohbete kent konseyinin farklı çalışma gruplarında yer alan üyeler de katıldı.

 

Kent konseyi yürütme kurulu üyeleri, Kaymakam Özer’e kent konseyinin yapısı ve yaptığı çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunurken, çeşitli eğitsel, kültürel ve sanatsal alanlarda yürüttükleri projeleri de Kaymakam Özer’le paylaştılar.

 

 

Kaymakam Özer: İlçenin kalkınmasında turizmin etkisi kadar üniversitenin de katkısı olacak

 

Akçakoca Kaymakamı Mehmet Özer, Kent konseyi çalışma gönüllüleriyle yaptığı sohbet sırasında, Düzce Üniversitesi’nin ilçeye yapacağı yeni fakültelerle birlikte ilçenin kalkınmasına olumlu etkilerde bulunacağını söyledi.

 

Akçakoca için turizm ne kadar önemliyse, yapılacak yeni fakülteler aracılığıyla ilçede konaklayacak olan binlerce öğrencinin yaratacağı ekonomik katma değerin de o derece önemli olduğunu ifade eden Kaymakam Özer, bu yeni öğrenci dalgasıyla birlikte, başta inşaat sektörü olmak üzere birçok alanda ekonomik gelişmenin yukarı doğru ivme kazanacağını sözlerine ekledi.

 

 

Kaymakam Özer: Akçakoca’nın sosyo - kültürel dokusu bir zenginliktir

 

Akçakoca Kaymakamı Mehmet Özer, Akçakoca’nın sosyal ve kültürel yapısının büyük bir zenginlik ihtiva ettiğini söyledi.

 

Farklı kültürleri bünyesinde barındıran Akçakoca’nın, doğal güzelliklerinin yanı sıra, mutfak kültürü, müziği ve folklorü açısından oldukça zengin bir çeşitliliğe sahip olduğunu ifade eden Kaymakam Özer, kent konseyinin bu zenginlik üzerine oturmasının onun toplumsal etki gücünü de artıracağını söyledi. 

 

 

Akçakoca Kaymakamı Mehmet Özer’in iki saate yakın süren kent konseyi ziyareti, birlikte yenen ikramlar ve farklı çalışma komisyonu üyelerinin gösterdikleri örnek çalışmaların ardından sona erdi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız