MHP’ye jet yanıt

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Teşkilatı Düzce İl Özel İdaresinin 87 köy muhtarından çöp toplama hizmeti karşılığında her haneden aylık 5 TL toplama talebi ağır bir dille eleştirildi.

MHP’ye jet yanıt
20.01.2016 - 10:05
1877

 Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Teşkilatı Düzce İl Özel İdaresinin 87 köy muhtarından çöp toplama hizmeti karşılığında her haneden aylık 5 TL toplama talebi ağır bir dille eleştirildi. MHP’ye yanıt İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Cahit Aydın’dan geldi. Aydın, “Biz doğru bir iş yapıyoruz” dedi

 

 Düzce İl Özel İdaresi köylerde çöp toplama karşılığında köy muhtarlarının hane başına ayda 5 lira tahsil etmesini istedi. Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Teşkilatı uzun süren sessizliğini çok sert bir çıkış yaparak bozdu. Düzce İl Özel İdaresinin 87 köy muhtarından çöp toplama hizmeti karşılığında her haneden aylık 5 TL toplama talebi ağır bir dille eleştirildi. MHP’den yapılan açıklamada ayrıca muhtarların Cumhurbaşkanlığı Köşk’ünde toplanmalarına da atıfta bulunuldu. Ancak MHP’ye yanıt gecikmedi.

 

Bu siyasi malzeme yapılamaz

 

İl Genel Meclisi Üyesi AK Parti Grup Başkan vekili Cahit Aydın yaptığı açıklamada bu durumun siyasi şova dönüştürüldüğünü ifade ederek “Sarayla köşkle alakalı söylenen bu sözler ağır sözlerdir. Bu siyasi bir söylemdir. Bu köylerin çöplerinin toplanması ile alakalı AK Parti iktidarlarına kadar böyle bir uygulama yoktu. Biz bütün köy muhtarlarımızla, köyde yaşayan arkadaşlarımızla, İl Başkanımızın  talimatıyla, milletvekillerimizin bu işin üstüne durmasıyla, valimizin ısrarlı takipleriyle bir çalışma başlatıldı Köylerimiz pırıl pırıl, akarsularımız pırıl pırıl çalışmalarımız sürüyor. Talihsiz açıklama bizleri üzüyor. Ancak bu tip açıklamalar bizlerin çalışmalarını engellemeyecek. Bizim kurucu liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Biz bu millete hizmetkar olmaya geldik’ dediği yerde bizde hizmetkarız. İl genel meclis üyeleri muhtarların emrinde çalışıyor. Bizden sıkıntısı olan muhtarlar olduğuna inanmıyorum. Siyasi malzeme olarak milletin önüne getirmek çok yakışık almıyor. Biz milletle el ele çalışmak zorundayız. Bizim birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Doğru yaptığımız bir işi yanlış yapıyoruz gibi gösteriyorlar. Sabahtan bu yana en az 8-10 muhtar arkadaşımız basında böyle bir şey var bu çöpler toplanmaz mı diyorlar. Ama bu iş devam ediyor. Bir ailenin hane başına 5 lira vermesi yılda 60 lira ediyor. Biz istişare ederek bu kadarı aldık. Bedava hizmet nasıl getiririz diye düşündük ancak olmuyor. Bu 5 lirayı büyük para gibi lanse etmek doğru değil. Onlar konuşur AK Parti yapar” dedi.

 

Muhtarların para toplaması ortak alınan karar

 

MHP’nin muhtarların tahsilat yapmasını eleştiren söylemlerine de cevap veren Aydın, “Bunun tahsilatının nasıl yapacağına muhtar arkadaşlarla istişare ederek kara verildi. Bir problem yok. Ortaya çıkan problem yok sadece ortaya çıkan problem var gibi gösteriliyor” şeklinde konuştu.

 

Para veremeyecek olanların ücretlerini SYDV karşılayacak

 

AK Parti İl Genel Meclis üyesi Çiğdem Günal ise “Köylerde yaptığımız çalışmalarda tahsilatın muhtarlar tarafından yapılması uygun görünüyor. Bu sayede para veremeyecek durumda olanları da tespit edeceğiz ve onların ücretlerini Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla ödeyeceğiz” dedi.  

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız