30 kişilik kursa 500 başvuru

Başbakanlığın yeni desteklemeleri açıklamasının ardından destekten faydalanmak isteyenler kurumlara koştu.

30 kişilik kursa 500 başvuru
16.01.2016 - 16:33
1795

Başbakanlığın yeni desteklemeleri açıklamasının ardından destekten faydalanmak isteyenler kurumlara koştu. Edinilen bilgilere göre 30 kişilik açılacak kursa 500 kişi başvurdu.

 

Yeni desteklemeler Düzceli gençleri de sevindirdi. 50 bin lira direk geri ödemesiz hibe almak isteyen gençler KOSGEB başta olmak üzere, girişimcilik kursu veren İşkur, MARKA ve MÜSİAD’a başvuru rekoru kırdı. Ocak ayında açılacak olan 30 kişilik kursa 500 kişi başvururken kişilerin seçilmesi ise kura ile yapılacak. Konu ile ilgili gazetemize telefonla açıklamalarda bulunan yetkililer, Ocak ayı içerisinde 1 kursun olacağını belirtirken: “ Bir teknik aksaklıktan dolayı bu ay 1 kurs yani 30 kişilik bir kurs açacağız. Bu başvuruların çok büyük çoğunluğunu 2 ay gibi kısa bir sürede eriteceğiz. 50 bin TL hibesi için başvuru sayısı çok. Bu başvurularda Demirbaş alımları ve işletme ile ilgili ödeme yapılacak. 100 bin TL başvuruları ise devam ediyor. Buda makine alımı ile ilgili 30 bin lirası hibe oluyor. Bununla ilgilide yüzlerce kişiye daha önce destek verildi. Girişimcilik belgesi olan herkes bu desteklerden yararlanabilecek” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız