Asılsız habere Tozan’dan tepki

Muharrem Tozan, yerel bir TV kanalında çalışan ve dernek başkanlığı yapan şahsın,kendisiyle ilgili yaptığı haberlere tepki gösterdi.

Asılsız habere Tozan’dan tepki
4.01.2016 - 12:54
2811

 Muharrem Tozan, yerel bir TV kanalında çalışan ve dernek başkanlığı yapan şahsın, İl Özel İdaresi’ne ait bir işyerini uzun zamandır kirasını ödemeden kullandığı ve kamu alacağının yasal takibine başlanacağı ihbarının kendisine iletilmesiyle birlikte şahsıyla alakalı asılsız haberlerin yapılmaya başlandığını belirtti.

 

 Düzce İl Özel İdaresi Sekreteri Muharrem Tozan, son günlerde kendisiyle ve kurumuyla ilgili yapılan asılsız haberlerin nedenini açıkladı.  Tozan, “Son günlerde şahsım ve genel sekreterliğini yaptığım İl Özel İdaresiyle ilgili yerel bir TV’de gerçeği yansıtmayan haberler yer almaktadır. 

 

“İDAREMİZ YIPRATILMAK İSTENİYOR”

 

Hizmet verdiğimiz 279 köy Muhtarının telefonlarına çıkmadığımı iddia eden, yalan haberlerle şahsım ve idaremiz yıpratılmak istenmektedir. Bu nedenle, kamuoyunun doğru bilgilenmesi açısından bu açıklamayı yapmak zorunlu hale gelmiştir” dedi.

 

 

55 PERSONEL VE 34 ARAÇ İLE GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTIK

 

Kamuoyunun yanlış bilgilendirilmemesi adına yaptıkları çalışmaları anlatan Tozan, “Düzce ili merkez ve ilçe köylerinde yoğun kar yağışının başladığı Çarşamba gününden itibaren vatandaşlarımızın mağdur olmaması için ekiplerimiz, çalışmalara başlamış, toplamda 55 personel ve 34 araç ile gece gündüz çalışmıştır. Düzce’ye en uzak olan köylerde dahi yol açma ve genişletme çalışmaları hiç ara vermeden devam etmiştir. 

 

2 BİN 758 KM KÖY YOLUNDA ÇALIŞMA YAPILDI

 

Sorumluluk sahamızdaki 279 köy ve 290 yerleşim yerinde toplam 2 bin 758 km köy yolunda, 9 greyder, 1 dozer, 2 kar bıçaklı kamyon, 1 adet kar püskürtme aracı, 4 adet lastikli yükleyici, 10 kanal kazıcı ve 7 adet servis aracı kullanılarak hizmet verilmiştir.

 

 

Köy yollarını ulaşıma açma çalışmaları için Düzce merkez ve ilçelerde de ayrı ayrı ekipler kurulmuştur.  Ayrıca ilimizde faaliyet göstermekte olan firmalara ait iş makineleri de çalışmalara katılarak; 2 greyder, 7 kanal kazıcı ve 1 lastikli yükleyici takviyesinde bulunmuştur” dedi.

 

KAPALI KÖY YOLU KALMADI

 

Düzce’nin en yüksek köyleri de dahil kapalı köy yolu kalmadığını belirten Tozan, “Yoğun yağan kar, sert tipi ve bölgenin geniş bir coğrafyaya yayılması nedeniyle ulaşımda bir takım sıkıntılar olmasına karşın, ekiplerimizin büyük gayreti sonucu ilimizin en yüksek köylerinde dahi kapalı köy yolu kalmamıştır. Canla başla çalışan ekiplerimiz 24 saat boyunca görev yaparak, vatandaşlarımızın sıkıntı çekmemesi için çaba harcamıştır.

 

EKİBE TEŞEKKÜR

 

Bölgeyi etkisi altına alan karla mücadele çalışmalarında,  trafik yönünden yoğun olan grup yollarını ulaşıma açmaya öncelik verilmiş olup, ancak sağlık, mahsur kalma, gibi acil bir ihbar durumunda program dışı çalışılarak,  hasta ve cenazelerin olduğu köy yollarında acil tedbirler alınmıştır.

 

İhbar edilen acil durumlarda ekipler arası iletişim koordinasyonuyla en yakın ekip, olay yerine en kısa zamanda gönderilmiştir. Hatta köy yollarının dışında ihtiyaç duyulduğu anda ilçe belediyelerinin sorumluluk alanlarına giren yollarda dahi il özel idaresine ait araçlar çalışma yapmıştır” diyerek, ekiplerin gösterdiği üstün gayretlerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.

 

 

“KÖY MUHTARLARI EN YAKIN MESAİ ARKADAŞLARIMIZ”

 

Köy muhtarlarının en yakın mesai arkadaşları olduğunu söyleyen Tozan, “Köy muhtarlarımız bizim en yakın mesai arkadaşlarımızdır. Bu anlamda muhtarlarımızla sürekli diyalog ve istişare halindeyiz. Göreve geldiğim günden bugüne kadar şahsıma ve çalışma arkadaşlarıma ulaşmak isteyip de ulaşamayan hiç kimse olmamıştır.

 

Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olarak bana ve çalışma arkadaşlarıma 7 gün 24 saat ulaşılmaktadır. Her daim vatandaşlarımıza hizmet etmek için görevimizin başındayız. Sadece kar, afet gibi olağanüstü durumlarda değil, normal zamanlarda bile başta muhtarlarımız olmak üzere işi olan her vatandaşımız istediği zaman bizlere ulaşmıştır ve ulaşmaktadır.

 

HER TELEFONA DÖNÜYORUZ, TALEPLERE CEVAP VERMEYE ÇALIŞIYORUZ

 

Muhtarlarımız ve vatandaşlarımızın taleplerine imkânlarımız ölçüsünde cevap vermeye azami gayret göstermekteyiz. Bu nedenle Düzce’de yayın yapan yerel bir televizyon kanalında köy muhtarlarımızın şahsıma ulaşılamadığı yönünde öne sürülen iddialar tamamen kasıtlıdır, iftiradır ve  gerçeği asla yansıtmamaktadır.

 

Söz konusu haberler, kurumumuzu ve şahsımı yıpratma amacına yönelik, halka hizmeti benimsemeyen, birtakım odakların yönlendirmesi sonucu yapılmış asılsız haberlerdir” dedi.

 

Tozan, “Yine aynı kanalda yayınlanan habere konu edilen Samandere Köyü,  Düzce’mizin en yüksek köylerinden birisidir. Ekiplerimiz adı geçen yolu, kar yağışıyla birlikte aynı gün içinde  iki üç kez açmak durumunda kalmıştır. Zira o bölgede yoğun kar yağışı nedeniyle yol açıldıktan kısa bir süre sonra tekrar kapanmıştır.  Dolayısıyla Samandere Köyü'nde antibiyotik tedavisi gören 29 günlük bebeğin kar yüzünden evinde mahsur kaldığı iddiaları da gerçek dışıdır” dedi.

 

TESADÜF MÜ?

 

Tozan, “Söz konusu yerel TV’de son zamanlarda gerek kurumum gerekse şahsımla ilgili yapılan gerçek dışı iddialar ve asparagas haberlerin sebebi, bu TV kanalında muhabir olarak çalışan aynı zamanda dernek başkanlığı da yapan şahsın,  İl Özel İdaresi’ne ait işyerinde tutmuş olduğu dernek lokalinin kirasını uzun zamandır ödememesi,  bu nedenle kamu alacağının yasal takibine başlanacağının kendisine ihbar edilmesidir.

 

Bu yasal ihbarın ardından hakkımda ve kurumumla ilgili gerçeği yansıtmayan haberler yapılmaya başlanmıştır. Bu haberlerin, kamu alacağının yasal takibine başlanacağının kendisine ihbar edilmesi sonrasında çıkmasının tesadüf olup olmadığını kamuoyunun takdirine bırakıyorum” dedi.

 

“GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ”

 

Tozan, “Halk için gece gündüz demeden çalışan, başarılı olan ve başarısı ile gündeme gelen insanlara saldırarak prim yapmaya çalışanları,  gazeteciliği sırf intikam almak için kullanacak kadar dar düşünceye sahip olanları,  gazetecilik mesleğine hakaret edercesine menfaat ve çıkarlarını gözeterek habercilik yaptığını zannedenleri, Düzce halkının yüksek vicdanına havale ediyorum.

 

Kim ne derse desin halkımız gerçeğin farkındadır. “Güneş balçıkla sıvanmaz” atasözü gereği, yapılan gerçek dışı ve belli bir amaca yönelik iddia ve haberler, Düzce’nin gözbebeği olan kurumumuzun halka hizmetteki çaba ve gayretini asla gölgelemeyecek, bizleri asla yıldıramayacak, aksine daha büyük şevk ve azimle çalışmamızı sağlayacaktır” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız