Kadın Meclisinden Örnek Hareket

Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri örnek bir davranışa imza attılar.

Kadın Meclisinden Örnek Hareket
29.12.2015 - 21:52
1734

 Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri örnek bir davranışa imza attılar.

 

Eskiyen sus damacanalarını kesen ve boyayarak kullanılır hale getiren kadın üyeler, bu bidonları sokaklara asarak kışın yemsiz kalan sokak hayvanları için yem bıraktılar.

 

 Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, eskimiş su damacanalarını toplayıp, kestiler ve boyayarak kullanılır hale getirdiler.

 

 

 Kadın Konseyi üyeleri hazırlanan damacanaları bir düzenekle sokaklarda bulunan sokak lambalarına asarak içerisine yem bıraktılar ve sokak hayvanlarının özellikle kış aylarında yem bulamadıkları için ölmelerinin önüne geçmeye çalıştılar.

 

 

Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ulviye Dikmen yaptığı açıklamada, “Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak bir çok etkinlik yaptık ama hayvan sever yönümüzü ortaya çıkardık. Yaz mevsiminde susuz kış mevsiminde yemsiz kalmaları ve yaşamaları mümkün değil. Hayır severlerden istekte bulunarak su bidonları kesip yapıştırıp süsleyip boyayıp sokaklara asıyoruz ki kış boyu hayvanlarımız aç kalmasın. Bu destek tüm hayır severlerden ve gönüllü arkadaşlardan bekliyoruz.

 

 

Düzce Belediyesi’nden bu daha güzellerini bekliyoruz. Ama bizim Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak ve Düzce Belediye Meclisi’nin de desteği ile sokaklara takacağız ve gönüllü arkadaşlardan buralara mama bırakmalarını talep ediyoruz. Susuyorlar söyleyemiyorlar, acıkıyorlar söyleyemiyorlar onlar can taşıyor. Onlar bizim gönül dostlarımız can dostlarımız. Lütfen hayvanlarımızı unutmayalım” dedi.