Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman yatacak? İşte ödeme tarihleri 2021

Emeklilere her bayram yapılan ikramiye ödemeleri Kurban Bayramı'nda 12-19 Temmuz 2021 günleri arasında yapılacak. 1100 TL bayram ikramiyesi, emeklilerin hesaplarına yatırılacak. İşte detaylar...

Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman yatacak? İşte ödeme tarihleri 2021
30.06.2021 - 10:39
Haber Merkezi
1189

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala emekliler, alacakları bayram ikramiyesi için bekleyişe geçti. Emeklilere her yıl iki kez ödenen bayram ikramiyesi, birçok vatandaşın ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı oluyor. Emekliler isterlerse ikramiyelerini banka şubelerinden elden alabilecek, isterlerse banka hesaplarında muhafaza edebilecek.

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYE TARİHİ 2021

Bu yıl Kurban Bayramı arife günü 19 Temmuz 2021 Pazartesi gününe, bayramın birinci günü ise 20 Temmuz 2021 Salı gününe denk geliyor. Dört gün sürecek Kurban Bayramı'nın son günü ise 23 Temmuz 2021 Cuma günü idrak edilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan henüz konuyla ilgili bir açıklama yapılmasa da geçmiş bayramlardaki uygulamalara göz atıldığında, 2021 Kurban Bayramı emekli ikramiyelerinin 12-19 Temmuz 2021 günleri arasında hak sahiplerinin hesaplarına yatırılması bekleniyor.

BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR 2021?

Emeklilere bayram ikramiyesi ödemesi 2018 yılında hayata geçirildi. Daha önce 1000 TL olarak belirlenen bayram ikramiyesi, 2021 yılı itibarıyla 1100 TL'ye çıkarıldı.

KİMLER BAYRAM İKRAMİSİ ALABİLİR?

Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı olmak üzere yılda iki kez ödenen bayram ikramiyelerinden SGK'dan emekli aylığı alanların yanı sıra; yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri almakta olan kişiler, şehit yakınları, gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terör mağduru sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri de ikramiye almaya hak kazanıyor. İkramiyeden ölüm aylığı (dul ve yetim aylığı) alanlar da faydalanabiliyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız