Akçakoca OSB onayı tamam, sıra kamulaştırmada...

Akçakoca OSB onayı tamam, sıra kamulaştırmada...
27.07.2021 - 10:49
Özel Haber
1146
0

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Akçakoca’ya Demirçelik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulmasını onayladı. Bölge ekonomisine yeni yatırımcılar kazandıracak olan müjdeyi duyuran AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin emeği geçenlere teşekkür etti. Akçakoca TSO başkanı Mehmet Pazvant ise, bakanlık onayının ardından sıranın kamulaştırma bedellerinin ödenmesine geldiğini söyledi.

Akçakoca’ya Demirçelik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kazandırılması için yürütülen çalışmalarda mutlu sona ulaşıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Akçakoca Demirçelik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ni resmen onayladı.

Akçakoca ve Düzce ekonomisinde yeni bir dönem başlatarak ivme kazandıracak olan haberi AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin duyurdu. Keskin açıklamasında, “Her zaman bizlerin yanında olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere emeği geçen Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Düzce Milletvekilimiz Ayşe Keşir ve Düzce Milletvekilimiz Fahri Çakır’a, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Nazım Pazvant’a teşekkür ederim. Akçakoca’ya ve Akçakocalı hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.” ifadelerini kullandı.

2 YIL İÇİNDE FABRİKALARIN BACASI TÜTECEK

Akçakoca’ya Demirçelik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından resmen onaylanmasının ardından son gelişmeleri değerlendiren Akçakoca TSO Başkanı Mehmet Pazvant, askı ve itiraz sürecinin tamamlandığını, bakanlık onayının ardından sıranın kamulaştırma bedellerinin ödenmesine geldiğini söyledi. Akçakoca OSB’ye fabrika yapacak çok sayıda yatırımcı olduğunu söyleyen Başkan Pazvant, kamulaştırma bedellerinin ödenmesinin ardından, Akçakoca OSB’de 2 yıl içinde fabrikalarının bacasından dumanlar yükselmeye başlayacağını ve çok sayıda Akçakocalıya istihdam alanı yaratılacağını belirtti.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız