20 YILDIR HER ŞEYE PARA BULDULAR BU YOLU BİTİRMEYE BULAMADILAR...

Sarp'tan İstanbul'a kesintisiz bir şekilde uzanması için 1993 yılında başlayan 2024 yılında bitirilmesi planlanan mega projenin Akçakoca Karasu bölümü gerçekten yılan hikayesine döndü....

20 YILDIR  HER ŞEYE PARA BULDULAR BU YOLU BİTİRMEYE BULAMADILAR...
4.07.2021 - 16:35
Özel Haber
4970
1

 1993 yılında başlayan 2024 yılında bitirilmesi planlanan Akçakoca Karasu yolu artık gerçekten yılan hikayesine döndü. 630 Bin TL proje tutarı olan yolda 2020 yılı sonuna kadar 429 Bin 631 TL harcanmış. Ancak komik ve düşündürücü olan, bir türlü tamamlanamayan yol için Karayollarının 2021 yılı yatırım programında sadece BİN TL ayrılmış olması.

Yıllardır tamamlanamayan Akçakoca- Karasu sahil yolu Düzce’nin Karayolları ile olan imtihanlarından biri. 28 yıl önce 1993 yılında yapımına başlanan yol tamamlanmak bilmedi.

Asıl şaşırtan olay ise, yatırımın proje tutarı 630 BİN 46 TL olarak açıklanırken, 2020 yılı sonuna kadar yani 27 yılda yol için 429 BİN 631 TL harcanmış. 2021 yılı için ise  Karayolları yatırım programında bu yol için ayrılan ödeneğin sadece BİN TL olması akıllara durgunluk verdi.

Özellikle yaz aylarında yoğun  araç trafiğine sahne olan sahil yolunun Karaburun – Melenağzı geçişinin  dar olması nedeniyle can ve mal güvenliği açısından tehlike oluşturduğunu belirten Bölge halkı, on yıllardır bir türlü bitirilemeyen yolun artık tamamlanmasını isterken, geçtiğimiz günlerde  Karaburun Melenağzı geçişinin tamamlanması için girişimler yeniden başlamıştı.

Vali Cevdet Atay, beraberinde Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Karayolları 4. Bölge Müdürü İlhan Aytekin ile birlikte, Melenağzı köyü mevkiinde yol incelemesi yapmıştı.

Vali Atay, yapılması planlanan alternatif güzergahlar hakkında yetkililerden bilgi alarak  yolun geçeceği yeni güzergâh üzerinde değerlendirmede bulunmuştu.

Ayrıca MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, mecliste gündem dışı söz alarak, Karayollarının Düzce’de hala bitmeyen yatırımlarını konuşurken, Bakanlığa sorduğu sorular arasında Akçakoca- Karasu yoluna da yer vermişti. Yılmaz’ın Akçakoca- karasu yolu ne zaman bitecek sorusuna Bakanlık tarafından, “ Akçakoca- Melenağzı 1. Bölge Hududu Yolu Karadeniz’in Marmara’ya bağlantısını sağlayan Karadeniz Sahil Yolunun bir bölümünü içermektedir. Güzergah üzerinde 23 km’lik bütümlü sıcak karışımlı bölünmüş yol yapılacaktır. Projesi onaylı olup, ödenek şartlarına bağlı olarak 5 km uzunluğundaki Melenağzı geçişinin öncelikli olarak ihale edilmesi hedeflenmektedir.” Şeklinde cevap verilmişti.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • sedat kalfa
    sedat kalfa
    5.07.2021 12:39

    DÜZCELİ MİLLETVEKİLLERİ YAPTIRMIYOR ... KIŞIN DÜZCEDEN ARABA MI GEÇER karda kışta .. daha çook bekleriz ...SAYIN ÜMİT BEY BASTIRIRSA BELKİ İNSAFA GELİRLER ... BU ARADA ÇOK KISA OLAN YOL BAYAĞI TEHLİKELİ BİR YOL HALİNİ ALDI LİMANA GİDEN KAMYONLAR YÜZÜNDEN ... İNŞAALLAH BİR FACİA YAŞANMAZ

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız