AKÇAKOCA MÜFTÜSÜ AÇIĞA ALINDI...

Selanik göçmenleriyle ilgili kullandığı ifadelerle tepki çeken Akçakoca müftüsü açığa alındı

AKÇAKOCA MÜFTÜSÜ AÇIĞA ALINDI...
23.05.2021 - 21:35
6395
14

Selanik göçmenleriyle ilgili kullandığı ifadeler sonrası Düzce Akçakoca İlçe Müftüsü Şaban Soytekinoğlu hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı soruşturma başlatmıştı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop ise yaptığı paylaşımda, Soytekinoğlu'nun açığa alındığını açıkladı.

Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu, geçen hafta Cuma namazında Kabakoz İsmail Sadi Camii'nde Selanik  göçmenleriyle ilgili kullandığı ifadelerle sosyal medyada tepki toplamıştı. Görüntüler sosyal medyadan yayılınca Diyanet İşleri Başkanlığı harekete geçmişti. Bu gelişmenin ardından Soytekinoğlu ilgili TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan açıklama geldi.

AÇIĞA ALINDI

Şentop, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Akçakoca Müftüsünün, bütün Rumeli muhacirlerini ve göçmenlerini itham eden konuşması çok yanlıştır, cahilcedir. Diyanet İşleri Başkanlığımız konuyla alakalı gereken adımları atmış, soruşturma açmış ve sözü edilen kişiyi açığa almıştır" ifadelerini kullandı.

Selanik göçmenleriyle ilgili kullandığı ifadelerle tepki çeken Akçakoca müftüsü açığa alındı

SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTI

Diyanet İşleri Başkanlığı, yaşanan gelişmeler üzerine Soytekinoğlu hakkında soruşturma başlattı. Diyanet'ten yapılan açıklamada, "Bazı medya organlarında yer alan haberler nedeniyle Düzce Akçakoca İlçe Müftüsü Şaban Soytekinoğlu hakkında soruşturma başlatılmıştır" denilmişti.

NE OLMUŞTU?

Düzce'nin Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu, geçtiğimiz cuma namazında yaptığı konuşmada Selanik göçmenlerini, Gezi Parkı olaylarını ve isim vermeden Fenerbahçe  Başkanı Ali Koç'u hedef almıştı. Soytekinoğlu, Selanik göçmenleriyle ilgili olarak, "Yüzde 90'ı Selanik göçmeni ve sabetayist. Ne demek sabetayist? Müslümanlığa girmiş gözüken Yahudiler. Aslında Müslüman değil" ifadelerini kullandı. Soytekinoğlu, konuşmasının devamını Gezi olaylarına bağlayarak, " İstanbul'da Gezi olaylarında otellerinde barındıran kimdi? Gene Yahudilerdi. Şu an bir şirketin bir takımın da başkanı" ifadelerini kullanmıştı


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (14)

 • Müftü
  Müftü
  25.05.2021 09:20

  Yazıklar olsun size! Yahudiye bu kadar düşmanlık etmediniz!...

 • Akçakocalı
  Akçakocalı
  24.05.2021 22:53

  Selanik göçmenlerinden özür dilemesi gerekir, öz ve öz Türk onlar bence

 • The imam
  The imam
  24.05.2021 20:07

  Sakaryanın Karapürçek ilçesinde müftülük yaptığı dönemde yapmış olduğu haksız ve adaletsiz uygulamalarla imamları canından bezdirmiş, liyakatsiz güce tapan yönetici vasfı olmayan biriydi. Kendisi imamlardan ve halktan çok beddua almıştı. Düşmez kalkmaz bir Allah şimdi o aldığı ahların acısı çıkıyor.

 • Akçakocalı
  Akçakocalı
  24.05.2021 17:54

  Akçakoca tv kına yakın. İdeolojik görüşünüz doğrultusunda haber yapmaya devam edin. Size yakışan bu.

 • Erkan Keleş
  Erkan Keleş
  24.05.2021 07:57

  Keşke görevinin gereği insanlara Müslümanlığı, Ahlaklı olmayı, iyi insan olmayı anlatsaydı da işi olmayan şeylere yorum yapıp insanları dinden soğutmasaydı. Müslümanlık müslümanlar sayesinde maalesef hak ettiği yerde değil. Yazık...

 • Kazım Hoca
  Kazım Hoca
  24.05.2021 06:58

  Aynası işidir kişinin,lafa bakılmaz;görevden aldı diye madalya takılmaz?Özel fikirler,görevde kullanılmaz. Resmiyet=iyi niyet=birleştirici zihniyet.Müşterekler çok iken,bölünmesin bu millet. Yalnız lafta değil,hem eylemdedir İSLAMİYET!..vesSLM,K.S.

 • Kazım Hoca
  Kazım Hoca
  24.05.2021 06:54

  Aynası işidir kişinin,lafa bakılmaz;görevden aldı diye madalya takılmaz?Özel fikirler,görevde kullanılmaz. Resmiyet=iyi niyet=birleştirici zihniyet.Müşterekler çok iken,bölünmesin bu millet. Yalnız lafta değil,hem eylemdedir İSLAMİYET!..vesSLM,K.S.

 • Tanıyan biri
  Tanıyan biri
  24.05.2021 01:47

  Vurun abalıya Filistin olaylarında çok etkilenmiş düşünmeden konuşmuş yoksa karıncayı incitmeyen görevine düşkün biriydi

 • Akçakocali
  Akçakocali
  24.05.2021 00:51

  Bir akçakocalı olarak bu fitne tv den utanıyorum

 • Lazoğli
  Lazoğli
  24.05.2021 00:50

  Hah buldunuz ak partidene de tutunacak bir dal yürüyin. Vurun abalıya. Azıcık insan olun insan.

 • İSTANBULLU VATANDAŞ
  İSTANBULLU VATANDAŞ
  23.05.2021 22:41

  Atatürk düşmanı yapılan insanlara öğretilen iftiralardan biri daha.

 • Allah Var
  Allah Var
  23.05.2021 22:27

  Başkanım Müftü öyle bir insan değil Çok temiz ,naif,karakterli kimsenin arkasından konuşmayı sevmeyen iyi bir Mümin ve Müslüman bir kardeşimizdir İslama hizmetkarlığı şiar edinmiş bir Devlet memurudur bir saatlik konuşmadan bir cümle alınmış iyice Allah rızası için araştırılsın gerçekler ortaya çıkar yoksa bunun Vebali büyüktür Selanik göçmenileri bizim kardeşlerimiz canımız soyumuz Atamizdır Yanlış anlaşılma varsa düzeltirsin Türkiye Cumhuriyeti olarak biriz Tek Milletiz

 • Nihat
  Nihat
  23.05.2021 22:24

  Toplum vicdanının rahatlaması açısında doğru karar

 • Selami
  Selami
  23.05.2021 22:05

  Şen top çok iyi yapmışsınız size madalya takmak lazım bu kişi din adamı dinnn ne anlatacak gerçekleri soylemeyipte ne soyleyrce ne onu an bunu al memleketin hali bu şekil olur gerçekler söylenmesse kişi yasatisini din sanat oda size ahiret için iyi yazar Mevlan,in huzurunda

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız