İki tarafta da durum vahim!

Düzce ile Bolu arasındaki en önemli milli parklardan biri olan yaz kış binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Yedigöller'e hem Düzce'den hem Bolu'dan ulaşım oldukça zorlaştı. İki taraftan da doğa harikasına gidilen yollar vahim durumda.

İki tarafta da durum vahim!
24.11.2023 - 08:13
Kaynak: Haber Merkezi
1101

Yığılca’da geçtiğimiz temmuz ayında meydana gelen şidd

etli yağışlar sonucunda birçok köprü yıkılmış yolarda heyelan meydana gelmişti. Yaşanan bu felaket sonrasında Yığılca ile Yedigöller arasında bağlantının sağlandığı yolda birçok köprü zarar görürken, bu köprülerin yetkililer tarafından halen daha tamir edilip onarılmaması vatandaş tarafından tepki çekiyor.

Yapımına uzun uğraşlar verilerek başlanılan Yedigöller yolunun ise alt yapısı tamamlanmıştı. Ancak asfalt çalışmaları başlamadı. Kış mevsiminin kendini hissettirdiği şu günlerde   yağmur ve kar yağışının başlaması ile birlikte asfalt çalışmaları tamamlanmayacağından yapılan alt yapı yatırımlarının çöpe gideceği düşünülüyor.

’Yığılca -Yedigöller grup yolunda 7 yerde hiçbir çalışma yapılmadından dert yanan vatandaşlar,  Yedigöller yolu üzerindeki köy muhtarları ve encümenlerin bu duruma kayıtsız kalmasını istemiyorlar.

 

BOLU'DA DA AYNI DURUM

Bolu'da da Yedigöller yolunda her yıl aynı sorunları yaşamaktan bıkan çevre halkı validen yardım istedi. Yedigöller ile Bolu arasındaki bağlantı yolunun her yıl kış aylarında çile yoluna dönüştüğünü belirten çevre sakinleri, “artık bu yola kalıcı bir çözüm bulunmasını istiyoruz” dediler.

Her kış kar düşmesinin ardından Bolu-Yedigöller yolu bazen beton bloklar konularak aylarca ulaşıma kapanıyor.. Geçtiğimiz yıl milli parka Mengen üzerinden ulaşım sağlayan yolunda heyelan sebebiyle kullanılmaz hale gelmesi durumu içinden çıkılmaz hale getirdi. Özel İdare tarafından bakımı ve iyileştirmesi yapılması gereken yolun her kış uzun süreli kapanması vatandaşları ve doğaseverlerin yaşamını tehlikeye atıyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız