40 metre derinlikte arama kurtarma...

Jandarma Sualtı Arama Kurtarma Timi, iç sularda yaşanacak her türlü olaylara karşı teyakkuzda. Arama ve kurtarma timi sorumluluk alanındaki Düzce'de de baraj, göl ve nehirlerle birlikte karanlık ve kirli sularda ceset, suç unsurları ve deliller için arama yapıyor.

40 metre derinlikte arama kurtarma...
14.11.2023 - 14:37
Haber Merkezi
764

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Jandarma Sualtı Arama Kurtarma Timi iç sularda görev yapıyor. Jandarmanın gözbebeği olan Sualtı Arama Kurtarma Timi, göl, nehir, baraj gibi yerlerdeki kayıp vakaların ve adli olayların aranmasında ön safta yer alıyor.

Üstün fizik gücü yeteneğine sahip olan tim 7/24 görev yapıyor. İstanbul İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde bulunan Sualtı Arama Kurtarma Timi 7 personelden oluşuyor. 2012 yılında kurulan İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Sualtı Arama Kurtarma Tim Komutanlığı, İstanbul ili yanı sıra, Düzce'nin de aralarında olduğu 10 ildeki sorumluluk alanında bulunan sularda 40 metre derinliğe kadar arama kurtarma faaliyeti gerçekleştiriyor.

Ekipler, sel ve su baskınlarında kaybolan kişilerin aranmasının  yanı sıra; yüksek irtifa buz altı görüşü olmayan karanlık ve kirli sular ile deniz, akar su, baraj, göl, gölet ve su birikintilerinde kaybolan ceset ve bu gibi yerlere atılan suç unsurları ve delillerin bulunmasında görev yapıyor.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız