2 kişiyi evlilik vaadiyle dolandırmışlar

Evlenme vadiyle insanları dolandıran şebeke açığa çıkarıldı. Gözaltına alınan 2 şahıs mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

2 kişiyi evlilik vaadiyle dolandırmışlar
2.11.2023 - 07:32
Haber Merkezi
1463

Gümüşova İlçesi Yeni Mahalle İstanbul Caddesinde bir Pastane önünde 4 erkek, 2 kadın olmak üzere toplam 6 Bulgaristan uyruklu şüpheli şahsın bulunduğu yönünde yapılan ihbar sonrasında Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında şahısların yanında Müfit A ile Cevat imri isimli şahısların bulunduğu tespit edildi.

İki şahıs gezi amaçlı Düzce'ye geldiklerini söyleseler de yapılan incelemede Cevat İmri'nin çantası içerisinde 30 adet aynı bankaya ait kartlar bulundu.

Şahıslardan 9 adet cep telefonu, 30 adet banka hesap kartı, 2 adet kaşe ve 12 adet sahte olduğu değerlendirilen evraka incelenmek üzere el konuldu.

El konulan malzemelerden;

9 adet Cep Telefonu Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne incelenmek üzere gönderilirken 30 adet Ziraat Bankasına ait kartların üzerinde bulunan bilgiler ışığında hesap hareketleri araştırılmaya ve incelenmeye başlandı.

2 adet kaşenin ilgili firması ile yazışmalara başlanıldı. 12 adet sahte olduğu değerlendirilen evrak incelenmek üzere muhafaza altına alındı.

Yapılan bu çalışmalar sonucunda Gümüşova'da ikamet eden 2 kişiye ulaşıldı ve bu 2 şahsın Evlenme Vaadiyle’ şüpheli Müfit A ve Cevat İmri hesaplarına para gönderdikleri ve evlilik Vaadiyle Dolandırıldıkları tespit edildi. Şüphelilerden elde edilen banka kartları üzerinde Asayiş Daire Başkanlığı ile müşterek çalışmalar devam ederken 2 Şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkeme sonucunda; Şüpheli Müfit A. Ksim Adli Kontrol ve Yurt Dışı Çıkış Yasağı ile serbest kalırken, Şüpheli Cevat İmri isimli şahıs İnsan Ticareti Yapmak suçundan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız