Milleti ucuzuz ayağına kekliyor!

Yüzde 50'ye varan indirime gittiğini duyuran Tarım Kredi marketlerinin daha pahalı olduğu ortaya çıktı Tarım Kredi marketlerde, temel gıda ürünlerinin pahalı olması Düzce'de de vatandaşların tepkisini çekti.

Milleti ucuzuz ayağına kekliyor!
25.10.2023 - 15:21
Haber Merkezi
1110

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Zincir marketlerimiz başta olmak üzere tüm esnafımızı, işletmelerimizi, yapacakları indirimlerle enflasyonla ve hayat pahalılığıyla mücadelemize destek vermeye davet ediyorum." diyerek indirim çağrısı yapmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı sonrası Tarım Kredi marketleri 16 Ekim tarihinden itibaren yüzde 50'ye varan indirim başlattığını duyurmuştu. Ancak Tarım Kredi'nin ürünleri indirimli satmak yerine daha pahalıya vatandaşlara ulaştırdığı ortaya çıktı.

VATANDAŞLAR TEPKİLİ

Vatandaşa daha ucuz ürünler ulaştırma hedefiyle kurulan Tarım Kredi marketlerde, temel gıda ürünlerinin pahalı olması  Düzce'de de tepki çekti. Tarım Kredi marketlerde özellikle temel gıda ürünlerinin, yerel ve zincir marketlere göre daha pahalı olduğu görüldü. Kooperatif markette; pirinç, bulgur, nohut, yağ, şeker, un ve süt gibi ürünlerin fiyatları zincir marketleri solladı. Vatandaşlar, fiyat karşılaştırması yaparak en ucuz ürünü alırken, pahalı olmasından dolayı Tarım Kredi marketinden alışveriş yapmadıklarını söylediler.

 

"SÜREKLİ FİYAT KARŞILAŞTIRMASI YAPARAK ÜRÜNLERİMİ ALIYORUM"

Market alışverişi yapan bir tüketici, "Daha önceden indirim geleceğini söylemişlerdi ancak halen indirim yok. Diğer marketlere göre tarım marketindeki fiyatlar çok daha pahalı. Genel olarak sürekli fiyat karşılaştırması yaparak ürünlerimi alıyorum. Üç tane market gezdim" ifadelerini kullandı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız