Tablo korkunç!

2023 yılı içerisinde Düzce Emniyet Müdürlüğü Akçakoca ve diğer ilçeler dahil olmak üzere sorumluluk güzergahları üzerinde toplam 2 Bin 174 kaza meydana geldi. Kazalarda 1479 kişi yaralanırken 9 kişi hayatını kaybetti.

Tablo korkunç!
24.10.2023 - 12:18
Haber Merkezi
1434

Düzce  Emniyet Müdürlüğü , sorumluluk alanındaki 2023 yılı kaza istatistiklerini paylaştı.

Yıl içinde Düzce'de  1181 maddi hasarlı, 985 yaralamalı, 8 ölümlü kaza meydana geldi. Bu kazalarda 1479 kişi yaralanırken, 9 kişi ise hayatını kaybetti.

KAZALARIN NEDENLERİ

 İl Emniyet Müdürlüğü olarak yapılan denetimlerde öncelikli hedefin,  kaza sayılarının azaltılması, vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması olduğu belirtilirken, trafik kazalarının nedenleri sıralandı:

 Emniyetin yaptığı incelemeye göre, kazaların yüzde 36’sı  aracının hızını yol ve hava şartlarına uydurmamak,

yüzde 26’sı kavşaklarda geçiş önceliğine uymamak,

yüzde  20’si dönüş kurallarına uymamak,

yüzde 12’si şerit izleme ve değiştirme kurallarına uymamak

yüzde 4’ü ise kırmızı ışık veya görevlilerin dur işaretine uymamak

yüzde  2’si diğer trafik kurallarını ihlal etmekten meydana geldiği tespit edildi.

EKİPLER VE DENETİMLER ARTIRILDI

2023 yılında Üniversitelerin tam zamanlı eğitime başlayarak yaklaşık 40.000 öğrencinin de Düzce'ye gelmesi ile birlikte trafikte gözle görülür şekilde hareketlilik meydana gelmesi nedeniyle emniyetinde ek tedbirler aldığı ildirildi.

Kazaların önlenerek can ve mal kayıplarının en aza indirilebilmesi amacıyla;

Trafik denetleme personeli, ekip sayısı ve Motosikletli Trafik Timi sayısı arttırılarak denetimler etkin ve sürekli hale getirildi.

Kazaların yoğun olarak meydana geldiği ve trafik akışını olumsuz etkileyen noktalar ve kazaları azaltmaya yönelik çözüm önerileri tespit edilerek ilgili kurumlara bildirildi,

Trafiğin yoğun olduğu saat ve noktalarda ekip görevlendirilmesi yapıldığı kaydedilirken,Trafik denetimlerine her zaman olduğu gibi aynı kararlılıkla devam edileceği belirtilerek, “OLMASIN YOLLARDA ÖLÜM, KURALLARDIR TRAFİKTE ÇÖZÜM” sloganı paylaşıldı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız