Düzce trene bakıyor!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu katıldığı bir programda 41 şehirde hızlı tren olacağını, şimdi 12 şehirde YHT hattının olduğunu, kısa zamanda hayata geçecek projelerle bu sayının 53 vilayete ulaşacağını söyledi.

Düzce trene bakıyor!
12.09.2023 - 09:43
Haber Merkezi
1091
1

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu,  katıldığı bir programda 41 şehirde yaşayan vatandaşları ilgilendiren son dakika açıklaması  yaptı. Bakan Uraloğlu katıldığı bir programda şimdilik 12 şehirde YHT hattının olduğunu, kısa zamanda hayata geçecek projelerle bu sayının 53 şehire ulaşacağını söyledi.

ANKARA – İRTANBUL ARASINA YENİ OTOYOL

Ankara İstanbul arasında ihtiyaçları tespit ettiklerini belirten Bakan Uraloğlu, “  Ankara İstanbul arasında yeni bir otoyol çalışması yapıyoruz. Karayolu 3. 3,5 saate düşecek. Bunun projesi en az 3 yıl sürer. Yapması ile birlikte 7-8 yılı bulur" dedi. Bakan Uraloğlu, yeni otoyol projesinin hangi illerden geçeceğiyle ilgili ayrıntı vermedi.

HIZLI TREN DÜZCE’YE  GELECEK Mİ?

Bakan açıklamasında İstanbul ile Ankara arasının hızlı tren ile 80 dakikaya kadar düşeceğini söyledi ve "350 kilometre hızda yeni bir süper hızlı tren" diyerek şu ifadeleri kullandı:

"Ankara- İstanbul arası 80 dakika sürecek. Burada proje olarak otoyola göre daha ileri noktadayız. Bir 5 yıl gibi bir süre düşünebiliriz. Tren Haydarpaşa'ya kadar gelecek.

"KAÇ İLİMİZE YÜKSEK HIZLI TREN GELECEK?"

"Ankara, Eskişehir, İstanbul, Sivas, Yozgat, Konya Karaman, Bilecik... Şimdi 12 ilimiz var. Bizim gelecek projeksiyonumuzda 53 tane ilin buna doğrudan erişimini sağlamaya çalışıyoruz.

LİSTEDE DÜZCE YOK!

Kapıkule'den girin. İstanbul'dan, Ankara, Konya, oradan Karaman, Aksaray da kol olacak. Oradan Ulukışla'dan Akdeniz'e inin. Oradan Mersin, Adana, Osmaniye, Gaziantep. Bir kere çok uzun bir hat. Sonra Bilecik'ten Antalya'ya inen hat düşünün. Yapımı devam eden Ankara İzmir var. Yine Karadeniz'de ilk etapta Samsun sonra Sarp, bunları düşünebilirsiniz. Aynı şekilde Sivas'tan Erzincan'dan Kars'a kadar bir hat düşünün".

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • ads
    ads
    14.09.2023 09:11

    beter olsunlar !!! 1 kuruş damlamasın bunlara bizi de ereğliye bağlasınlar pislikten kırılsın

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız