Yasağı dinlemeyen kamyona ceza yağdı...

İl Trafik Komisyon kararıyla ağır tonajlı araçların girmesi yasaklanan bulvara giren kamyonlara ceza yağdı...

Yasağı dinlemeyen kamyona ceza yağdı...
24.08.2023 - 16:55
Kaynak: Haber Merkezi
1142

Özellilkle Akçakoca, Alaplı, Ereğli ve Zonguldak yönüne gitmek için  Memur-Sen yolu olarak bilinen Servet Bucurgat Caddesi üzerine giren ağır tonajlı araçlar cezadan kaçamadı. Bilindiği gibi İl Trafik Komisyon kararıyla Servet Bucurgat Caddesi’ne ağır tonajlı araçların girmesi yasaklanmıştı

 

Düzce İl Trafik Komisyonu Kararı yürürlüğe girdi. 27 Aralık 2022 tarihinde alınan komisyon kararında, “ Akçakoca Yolu Sancaklar mevkiinde galericiler sitesi girişi hal kavşağına kadar olan güzergah, Körpeşler mahallesi ve Karahacımusa mahallesini kapsayan Memursen, Aşiyan Konakları önündeki bulvarda trafik yoğunluğunun artması, çok sayıda ikamet ve okulun bulunduğu güzergah üzerindeki trafik düzeni ve güvenliğini tehlikeye düşürdüğü gerekçesi ile D-655 Karayolu Karaca Kavşağı ile Servet Bucurgat Caddesi, Ruhi Kurnaz Bulvarı Kavşağına kadar olan kesimde İl Trafik Komisyonu’nun 27.12.2022 tarih ve 2022/46 sayılı kararı ile ağır tonajlı (kamyon, çekici türü) araçların (ev eşyası taşıyan araçlar hariç Zabıta Müdürlüğü’nden izin almak kaydıyla) girişi yasaklanmıştır” denildi.

 

Yasağa rağmen ağır tonajlı araçlar yolu kullanmaya devam edince vatandaşlar tarafından yapılan şikayetlerde arttı. Polis ekipleri bölgede sık sık uygulama yapmasına rağmen yasağı tanımayan kamyon sürücülerine bugün itibarıyla cezai işlem uygulanmaya başladı. Uyarıları dikkate almayan kamyon sürücüleri yapılan uygulamada durdurularak trafik işaret ve işaretçilerine uymadıkları gerekçesi ile cezaya maruz kaldılar.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız