TOGG'u Solmaz kullandı Koç açıklama yaptı...

Düzce İl Özel İdaresi tarafından alınan TOGG, teslim edildi. Türkiye’nin ilk yerli aracı olma özelliğini taşıyan araç Düzce’nin hizmetleri için kullanılacak.

TOGG'u Solmaz kullandı Koç açıklama yaptı...
5.07.2023 - 13:55
Haber Merkezi
949

Türkiye’nin 50 yıllık hayali olan ve üretimine başlanılan ilk yerli araç TOGG, Düzce İl Özel İdaresi tarafından İl Genel Meclisi’nin aldığı kararla satın alındı. Kamu kurumlarına öncelik verilmesiyle birlikte dün akşam itibarıyla teslim edilen araç ilgi odağı oldu. İlk deneme sürüşünü ise İl Genel Sekteri Hayri Şen ile İl Genel Meclis Başkanı Fazlı Koç yaptı.

TOGG’un sürüşünü yapan Fazlı Koç, “Gururumuz, tüm ülkenin üzerine titrediği milli aracımız 50 yıllık bir hayalin gerçekleşmesini bugün tecrübe ettik. Geçen ay fabrikadan İl Genel Sekreterimizin görüşmeleri ile kamu kurumlarına öncelik verileceğini duyduk. Meclis kararı aldık. Aracın alınmasıyla alakalı. Hizmet aracı alıyoruz. Kendi yerli aracımızı almak istedik. Bize dün akşam teslim ettiler. İnşallah ömrü uzun çeşitli modelleri olur. Bize heyecan veriyor. Her alanda olduğu gibi otomobil alanında da ülkemiz iyi seviyelere gelir. İnşallah kısa sürede ihracata başlarız. Gurur duyacak bir araç olmuş. İnşallah herkes bir an önce sahip olur” dedi.

ELEKTRİKLİ OLMASI AVANTAJ SAĞLAYACAK

Koç, aracın elektrikli olmasının yakıt konusunda avantaj sağlayacağını belirterek “Tamamen elektrikli olması nedeniyle yakıt alanında çok avantajlı durumda. Normal orta sınıf bir aracı olan vatandaşın rahatça ulaşacağı bir araç. Sıfır bir araç aldığınızda TOGG ile diğer araçlar arasında bir fark yok. Ülkemize ekonomik olarak ciddi bir geliri olacaktır” ifadelerini kullandı.

SESSİZ VE MÜKEMMEL BİR SÜRÜŞ SAĞLIYOR

Aracın bazı özelliklerinden bahseden Koç, “Mükemmel bir sürüş keyfi var. Ses hiç yok. Aracın oturduğunuzda aynasından koltuğuna kadar tüm kaliteyi hissedebiliyorsunuz. Diğer ünlü otomobil markalarındaki konforun TOGG’da olduğunu gördük. Kaliteli bir araç ve vatandaşlarımızın bir an önce ulaşmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız