Özel WC o müdürü koltuğundan etti!

Düzce Mevlana Teknik ve Anadolu Lisesi Müdürü’nün okulda kendine özel tuvalet yaptırdığı skandalının ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan soruşturma tamamlandı. Müfettişler tarafından hazırlanan rapora doğrultusunda okul müdürü Suzan Çiner’in görevine son verildi.

Özel WC o müdürü koltuğundan etti!
22.12.2022 - 10:53
Haber Merkezi
22071
12

Mevlana Teknik ve Anadolu Lisesi’nde 2022-2023 eğitim-öğretim yılı başında gündeme gelen ve tüm Türkiye’de yankı uyandıran skandal olayda, Okulun tadilatı sırasında Müdür Suzan Çiner kendisine ait özel tuvalet yaptırdığı ve kapısına da “Müdür WC” yazdırdığı iddia edilmişti.

Skandal olayın kamuoyu gündemine gelmesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı okul müdürü hakkında idari soruşturma başlatmıştı.

MİLLİ EĞİTİM YALANLAMIŞTI!

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden o dönemde konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “ Düzce Mevlana Anadolu Lisesi Müdürü Suzan Ardıç Çiner, okula kendisine özel tuvalet yaptırdı: Müdür WC’ başlıklı haberler yer almıştır. Anılan okulumuzun tuvaletlerinde tadilat yapılmamış, fiziki ortam iyileştirme çalışmaları kapsamında okulun bütün kapılarına giydirme yapılmıştır. Okul idaresinin ve rehberlik servisinin bulunduğu katta ortak kullanılan tuvalet kapısına ilgili firma tarafından sehven yapılan 'Müdür WC' baskısı, okul müdürümüz tarafından fark edilmiş, ivedilikle kapı giydirmesi sökülmüş, gerekli düzeltme yapılmıştır. Çeşitli mecralarda müdürlüğümüz ve okulumuz aleyhine yapılan söz konusu iddialar, gerçeği yansıtmamaktadır.”

SORUŞTURMA TAMAMLANDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya rağmen Milli Eğitim Bakanlığı tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden ikinci bir açıklama yapılarak, “İlimiz Merkez Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili sosyal medyada ve bazı basın kuruluşlarında yer alan haberler üzerine, Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından konunun ayrıca araştırılması talimatlandırılmıştır. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından konuyu incelemek üzere eğitim müfettişlerimiz görevlendirilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

GÖREVİNE SON VERİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri tarafından yapılan incelemede, okul müdürü Suzan Çiner’in konudan haberdar olduğu mesaj kayıtlarının incelenmesi ile kapıyı yapan firma yetkilileri tarafından da doğrulandı.

Sehven olmadığı anlaşılan olayın ardından soruşturmayı tamamlayan müfettişler, okul müdürü Suzan Çiner’in görevden alınması gerektiği yönünde rapor hazırladı. Milli Eğitim Bakanlığı ise Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderdiği yazıda Suzan Çiner’in görevden alınmasını istedi. Yazı geçtiğimiz akşam saatlerinde Çiner’e tebliğ edilerek görevine son verildi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (12)

 • Velii
  Velii
  24.12.2022 19:26

  O müdür kadar liyakatli çalışkan bir müdür daha zor buluruz. O okulu değiştiren kişidir o. Bir kuruş da harcamadi yazık ki hakkına girildi. Size de yazık doğrunun yanında olamıyorsunuz

 • Müfit
  Müfit
  24.12.2022 04:01

  Eğitimin kalitesini artırdınız, gençlerin kültürel seviyesini yükselttiniz, uğraşacak bir şeyiniz kalmadı müdürün tuvaltiyle uğraşıyorsunuz. Bravo size. İşe tuvaletten başladınız öyleyse araştırın bakalım bürokraside başka kimler özel tuvalet kullanıyor; onları da görevden alsanıza. Bu haberi yapıp ortalığı kokutanları da kınıyorum. Başörtüsünden dolayı Müdürün başını yeme projesi olmasın.

 • Hk
  Hk
  23.12.2022 20:02

  Kibrin vücut bulmulş hali.Birde eğitimci olacak.Görevden alınsa ne olcakki,verecek mahkemeye gelecek yine makamına.Masrafları faiziyle alınsın,memuriyettende atılsın,bak bidaha muadili işler oluyormu.

 • Raho
  Raho
  23.12.2022 17:03

  Poposu çokmu kıymetlıymış

 • Amele
  Amele
  23.12.2022 12:55

  Bunlar devletin sırtına kanbur bunları meslekten atıcan bunun gibi egoistleri şimdi git sokakta gez

 • Amele
  Amele
  23.12.2022 12:55

  Bunlar devletin sırtına kanbur bunları meslekten atıcan bunun gibi egoistleri şimdi git sokakta gez

 • Dogrucu davut
  Dogrucu davut
  23.12.2022 10:40

  Wc sini özel yaptiranin makam odasi kral dairesi gibidir okul aile birligi adi altinda yalaka veliler kimbilir ne kadar para topladilar ee kolaymi koskoca okul mudürü çok görmeyin aga marabalarla ayni kenefemi .icacak il milli egitim mudurude maiyetinin denetiminde yetersizlikten suclu sen ne yapiyordur o bunlari yaparken

 • Saviola
  Saviola
  23.12.2022 10:22

  Ağanın poğunun üzerine poğ olurmi

 • Saviola
  Saviola
  23.12.2022 10:21

  Ağanın poğunun üzerine poğ olurmi

 • Saviola
  Saviola
  23.12.2022 10:21

  Ağanın poğunun üzerine poğ olurmi

 • Rüzgar
  Rüzgar
  22.12.2022 20:21

  İl milli eğitim müdürüde görevden alınmalı yalan beyandan dolayı

 • Cemo
  Cemo
  22.12.2022 20:10

  O müdüre Hanım'ın maaşından o tuvaletin masrafını Keser misiniz o zaman doğru olmuş olur Bir de evinde kendine özel tuvaleti var mıymış

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız