Çadırlar kaldırılmaya başlandı

Düzce’de 23 Kasım tarihinde yaşanan 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından vatandaşların barınma ihtiyaçlarının karşılanması için kurulan ve aradan geçen 15 günlük süre içerisinde çoğu boş kalan çadırlar kaldırılmaya başlandı. Çadırların kaldırılma işlemlerinin önümüzdeki hafta tamamlanacağı öğrenildi.

Çadırlar kaldırılmaya başlandı
8.12.2022 - 21:07
Kaynak: Haber Merkezi
1044

Düzce 23 Kasım günü 5.9 büyüklüğündeki depremle sarsıldı. Depremin ardından evlerine giremeyen yada evi hasar alan vatandaşların anlık barınma ihtiyaçlarının karşılanması için şehrin bazı mahallelerine çadır kentler kuruldu. Yaklaşık 15 gündür çadırlarda kalan vatandaşlar, depremin etkilerinin azalmasıyla birlikte çadırlarını boşaltırken evi hasar alarak yıkılması gereken vatandaşlar için ise konteyner kentler kuruldu.

Hayatın normal seyrine dönmesi için ise uzmanların görüşleri ile birlikte AFAD görevlileri kurulan çadırları kaldırmaya başladı. Özellikle şehrin ortasında bulunan millet bahçesinde kurulan çadırlar kontrol edilerek boş olanları kaldırılıyor. İçinde vatandaşların bulunduğu çadırlar için ise ikna timleri vatandaşları ikna etmek suretiyle çadırları boşaltarak kaldıracaklar. Önümüzdeki hafta tüm çadırların kaldırılması hedefleniyor.

Editör: N. Cingirt