Deprem fareleri iş başında...

Koyun can derdinde kasap et derdinde… Depremzedelere verilen yardım malzemelerini izinsiz alıp taksiyle gittiler

Deprem fareleri iş başında...
28.11.2022 - 16:25
Haber Merkezi
2939

 

Düzce’de 23 Kasım tarihinde yaşanan depremin ardından AFAD tarafından kurulan çadırlarda kalan vatandaşlara dağıtılan sünger yatak, katalitik soba, tüplü piknik sobası ve battaniye gibi malzemeleri alan bazı vatandaşlar, malzemeleri taksilere doldurarak alandan ayrıldılar.

Düzce’de 23 Kasım 2022 tarihinde merkez üstü Gölyaka olan 5,9 büyüklüğüne meydana gelen depremin ardından yıkım yaşanmazken bir çok evde ağır hasar ile duvar çatlakları meydana geldi. Ağır hasar ve duvar çatlakları nedeniyle evlerine girmeye korkan vatandaşların bazıları şehir merkezinde bulunan Millet Bahçesi içerisine kurulan çadır kentte kalmaya başladı.

AFAD ise çadırda kalan vatandaşların barınma ve ısınma ihtiyacını karışlamak için sünger yatak, katalitik soba, tüplü piknik sobası ve battaniye dağıtımı yaptı. Ancak çadır kentte kalmamasına rağmen bazı kişiler AFAD’dan aldıkları bu malzemeleri çadır kent dışına çıkarılması yasak olmasına rağmen çadır kent yanına çağırdıkları taksilere yükleyerek olay yerinden uzaklaştılar. O anlar ise bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

 

Cep telefonu ile görüntü çeken vatandaş, taksinin 3-4 kez aynı yere gelerek malzeme yüklendiğini iddia ederken, alınan malzemelerin taksiye yüklenme anını ise an be an kaydetti. Malzemelerin izinsiz alındıktan sonra satılacağı iddia edildi.

Diğer yandan görüntüleri izleyen Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, malzemelerin yüklendiği taksi sahibi ile malzemeleri yükleyen vatandaşların yakalanması için çalışma başlattı.


Editör: N. Cingirt