Düzceli asker kayıp mı?

HDP’li vekil kayıp asker üzerinden siyaset yapıyor

Düzceli asker kayıp mı?
21.11.2022 - 12:25
Güncelleme 21.11.2022 - 12:26
Haber Merkezi
2426

Çay Mahallesi’nde oturan ve iddiaya göre Pençe-Kilir operasyonunda 15 gün önce kaybolan Piyade Uzman Çavuş Mustafa Bazna’nın bulunması için Türkiye Cumhuriyeti Devleti tüm imkanlarını seferber ederken, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, kayıp asker üzerinden ailenin talebi olmamasına rağmen siyaset yapmaya başladı.

Çay Mahallesi’nde ikamet eden ve Sözleşmeli Uzman Çavuş olarak göreve başlayan Mustafa Bazna, Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından Irak’ın Kuzeyi’nde yürütülen Pençe-Kilit operasyonunda Zap bölgesinde kayıp oldu. Ailesinin iddiasına göre 15 gündür haber alınmayan Bazna’nın akıbeti merak edilirken, HDP’li Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, kayıp olduğu iddia edilen ailenin onayı olmadan attığı twette ‘"Yeğenim Mustafa Bazna Zap bölgesinde uzman askerdi. Kendisinden 15 gündür haber alamıyoruz ve yapılan açıklamada kayıp şehit veya esir alınmış olabileceğini söylüyorlar. Akıbetini ögrenmek istiyoruz." Bize başvuran Çorumlu aile çocuklarının akıbetini soruyor!” yazdı.

Gergerlioğlu’nun attığı tweet üzerinde Piyade Uzman Çavuş Mustafa Bazna’nın ağabeyi ‘Ben Mustafa baznanin öz abisiyim adım Emrah bazna bu yalan tivittir .ailem yada akrabalarimdan hiç bir insan ne yardım ne bir aman dilemiştir. Eğer yardım isteyeceksem bize Asil TC devleti yeter” dedi. Bunun üzerine sosyal medyada Gergelioğlu’na tepkiler yükseldi.

Kaynak: Düzcenin Sesi


Editör: N. Cingirt