Düzce'yi yedi düvele rezil ettiler

Düzce’de her taşın altından çıkan Fevai Arslan, TSO seçimlerinin de altından çıkarak, kendi desteklediği bacanağı Tuncay Şahin’in kazanamayacağını anlayınca yine binbir türlü oyun peşine düştü. Bazı siyasetçilere karşı grubu destekleyen üyeleri aratarak da bir yere varamayacağını gören Arslan,  iş dünyasının aldığı kararları  hiçe sayarak, bu kez de Çilimlili Ömer Demirtaş’ı sahaya sürdü.

Düzce'yi yedi düvele rezil ettiler
7.10.2022 - 16:29
Haber Merkezi
2104

Düzce’de her taşın altından çıkan Fevai Arslan, TSO seçimlerinin de altından çıkarak, kendi desteklediği bacanağı Tuncay Şahin’in kazanamayacağını anlayınca yine binbir türlü oyun peşine düştü. Bbazı siyasetçilere karşı grubu destekleyen üyeleri aratarak da bir yere varamayacağını gören Arslan,  iş dünyasının aldığı kararları  hiçe sayarak, bu kez de Çilimlili Ömer Demirtaş’ı sahaya sürdü.

ORTAK ADAY BIYIK VE ACAR 

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın 21 meclis üyesi bir araya gelerek TSO Yönetim Kurulu Başkanlığı için Erdoğan Bıyık, Meclis Başkanlığı için ise Tanju Acar ismi üzerinde  uzlaşmaya vardı. Varılan uzlaşmayı içine sindiremeyen Fevai Arslan, bacanağı Tuncay Şahin’in, Ömer Demirtaş lehine adaylıktan çekilmesini sağladı. Tuncay Şahin’e karşı olan 8. Meslek komitesinde Tanju Acar ve Yunus Emre Gülay’ın grubunda yer alan Demirtaş’ın, yalan dolu vaatlerle ikna edildiği iddia edildiği ancak bu tavırla kendi siyasi geleceğini de tehlikeye attığı konuşuluyor.

33 kişilik TSO meclis üyesi arasından yeterli desteği bulamaması üzerine geçtiğimiz Pazar günü yapılan seçimlerde delegenin ortaya koyduğu iradeyi yok sayan Fevai Arslan ve  Şahin, Ömer Demirtaş’ı TSO başkanlığı için aday olmaya ikna ettiler.

ÖLME EŞŞEĞİM ÖLME

Demirtaş’ın son dakika hamlesiyle aday olmasını değerlendiren TSO kaynakları, iki dönemdir Çilimli Belediye Başkanlığı için seçimlere giren Demirtaş’ın, Muhsin Yavuz’un 3 dönem kuralına takılması nedeniyle aday olamayacağı 2024 yerel seçimlerinde kendisine Çilimli Belediye Başkanlığı vaadinde bulunulduğunu ileri sürdüler.  

ÇİVİ BİLE SÖKEMEZLER

TSO seçimlerini kaybedeceğini anlayan Fevai Arslan’ın, kartları yeniden kararak, oyunu yeniden kurmaya çalışması ve Demirtaş’ı sahaya sürmesi karşısında, Erdoğan Bıyık’ı destekleyen karşı grubun dimdik ayakta durarak, tarafını değiştirmeyecekleri ve  aldıkları kararı uygulayacakları belirtiliyor.

Demirtaş’ın kendisine vaat edilen Belediye başkanlığı teklifi karşısında,  TSO Başkan adalığını kabul ettiği ve Çilimlili Fevai Arslan’ın  bacanağından sonra yine Çilimlili olan Ömer Demirtaş’ı sahaya sürerek TSO’nun gücünü elinde tutmaya çalışacağı belirtildi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız