Halk ekonomide iyileşme bekliyor

YIL SONUNDA ASGARİ ÜCRETE YAPILMASI BEKLENEN YENİ ZAM KONUSUNDA DÜZCELİLER’İN NABZINI TUTTUK. VATANDAŞLAR, YAPILACAK ZAMLARDAN ÖNCE EKONOMİNİN DÜZELTİLMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİLER.

1.10.2022 - 08:26
Haber Merkezi
849

Seçimlere kısa bir süre kala özellikle hükümet kanadından 5 bin 500 lira olan asgari ücretin yıl sonunda 8 bin liraya kadar yükseleceği konuşulmaya başlandı. Asgari ücret zammıyla ilgili olarak Düzceliler, asgari ücret zammından çok ekonomik istikrar ve dengenin sağlanması gerektiğine dikkat çektiler.

Son günlerde kamuoyu ve hükümet kanadında 5 bin 500 lira olan asgari ücretin yıl sonuna 8 bin liraya kadar yükseleceği konuşulmaya başlandı. Oxijen Televizyonu olarak Düzcelilere asgari ücretin 8 bin liraya yükselmesi durumunda ailelere yetip, yetmeyeceğini sorduk.

Düzceli vatandaşlar, 8 bin lira asgari ücretin yetmeyeceğini ancak asgari ücret rakamlarından daha çok ekonomik istikrar ve dengenin korunması gerektiğini ifade ederek “Asgari ücretin 9 bin lira olması lazım. Ayrıca evde karı-koca iki kişi çalışması lazım. Ancak bu ortamda asgari ücret değil 9 bin lira, 50 bin lira olsa yetmez. Akşam yatıyorsunuz cebinizde 20 lira var. Sabah kalktığınızda bu 20 lira yok değerinde oluyor. Bu sebeple önce ekonomik dengenin sağlanması, istikrarın korunması gerekiyor. Eğer istikrar korunur, ekonomik denge sağlanırsa asgari ücret 8 bin lira, 9 bin lira olsa da yeter” dediler.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız