Hafiye teyze çalınan fındığını tüccarda buldu

Otogarda yaşanan olayda Aynur Gündoğu isimli kadın Bodrum’daki kardeşlerine götürmek için 30 kilogram fındık ayırdı. Elleriyle tek tek ayıkladığı fındıklar, Gündoğdu’ya yardım etme bahanesiyle çalıştı. Polis ekiplerinden yardım isteyen Aynur Gündoğdu, otobüsünü kaçırmak uğruna fındığını bulmak için tüm fındık tüccarlarını gezdi ve fındığını bulmayı başardı.

Hafiye teyze çalınan fındığını tüccarda buldu
12.09.2022 - 16:37
Haber Merkezi
3101

Bodrum’da yaşayan kardeşlerinin yanına gitmek isteyen Aynur Gündoğdu, kardeşlerine hediye fındık götürmek istedi. Yaklaşık 30 kilogram fındığı elleriyle ayıklayan Gündoğdu, 7 Eylül tarihindeki Bodrum otobüsüne bilet aldı. Otogara giden Gündoğdu, fındık çuvalını taşıyamayınca bir kişiden yardım istedi. Şahıs Gündoğdu’nun çuvallarını taşımasına yardım etti.

Çuvallarını otobüsün yolcu almak için yanaşacağı perona bırakan Gündoğdu, şehir merkezindeki bazı işlerini halletmek için otogardan ayrıldı. Yaklaşık yarım saat çarşıda duran Gündoğdu, geri geldiğinde fındıkların yerinde olmadığı görünce durumu önce otogar güvenlik görevlilerine ardından da polis ekiplerine bildirdi. Polis ekipleri şikayetçi olması için Gündoğdu’yu Şehit Osman Çatana Polis Merkezi’ne götürdüler ve güvenlik kamerasının incelenmesinin ardından sonuç alabileceklerini söylediler.

 

Gündoğdu, polis merkezinden çıktıktan sonra polisten gelecek haberi beklemeyerek fındık alımı yapan tüm tüccarları gezmeye başladı. Azmimilli Mahallesi’nde bulunan bir fındıkçıda çuvallarını fark eden Aynur Gündoğdu, çuvalının üzerine oturarak polis ekiplerine haber verdi. Fındık tüccarının iş yerine gelen polis ekipleri yaptıkları tespitte çuvalların Gündoğdu’ya ait olduğunu görünce fındıkları alarak sahibine teslim ettiler.

7 Eylül tarihinde ki otobüsünü kaçıran Gündoğdu, 8 Eylül tarihinde ki otobüse tekrar bilet alarak, kardeşleri ile buluşmak üzere Bodrum’a gitti.

 

Bu süreç içerisinde neler yaşadığını anlatan Aynur Gündoğdu “Otogara geldim. Çuvallara alarak bilet almaya geldim. Otobüsün yerini sordum. Çantamla çuvalım vardı. Çuvalı kaldıramayınca bir genç çocuk vardı. Bana yardım eder misin dedim ve bana yardım etti. Geri dönüp tekrar çocuğa bakmadım. Çuvalları duvarın dibine koydum. İçinde fındık olduğunu söyledim. 11.30’da otobüs kalkacak dediler ve ben çarşıya gittim. Taksi tutup tekrar otogara geldim ve fındıklarımı göremedim. Güvenliğe söyledim, güvenlik arkadaşlar bir çok insan olduğunu söylediler. Ben görsem güvenlik kameralarında tanırım dedim. Polise gittim bu arada otobüsü kaçırdım. Polis ekip çağırdı. Karakola git ve şikayetçi ol dediler.

 

 

Sivil ekipler geldi kameralara baktılar. Beni alıp karakola götürdüler. Polisler biz görüntülere bakacağız diye söylediler. Karakolda polislere olayı anlattım. Ben çuvallarımı tanıyordum. Çuvalları yıkadığımı, yırtıklarını falan söyleyerek tutanaklara geçmesini sağladım. Polis karakolundan itibaren tüm fındıkçıları gezdim. Öğretmen evinin oraya geldiğimde bir fındıkçıya girdim ve çuvalımı tanıdım. Bunun üzerine polisi çağırdım. Benim kardeşlerim Bodrum’da, hediye olarak götürecektim. Hepsini tek tek elimle ayıkladım. Yaklaşık 30 kilogram fındık vardı. Ben bulacağıma zaten emindim. Çünkü satacağını tahmin ettim. Fındığı boşaltsalar bile çuvallarımı tanıyacaktım. Ben fındıklarımı geri aldım.  İnsanlar hazırdan bir şey bulmaya uğraşmasın. Benimde o yaşta çocuğum var. Benim oğlum 10 yaşından beri çalışıyor. Ben kimseyi lekelemek istemiyorum. Ama ona bunun nedenini soracağım” dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız