Eğitim ve turizm emanetcilere teslim

Milli Eğitim Müdürlüğü İle Kültür Ve Turizm Müdürlüklerine asaleten atama yapılmadı. Vekil müdürlerle yönetilen her iki kurumda hedeflenen başarıya ulaşılamıyor.

Eğitim ve turizm emanetcilere teslim
20.08.2022 - 08:24
Kaynak: Haber Merkezi
892

Milli Eğitim Müdürlüğü İle Kültür Ve Turizm Müdürlüklerine asaleten atama yapılmadı. Vekil müdürlerle yönetilen her iki kurumda hedeflenen başarıya ulaşılamıyor.

Düzce’nin en öncelikli ve önemli konuları arasında yer alan eğitim ve turizmin başında olan isimler vekil müdür olduğu için her iki önemli konuda gelişim umut verici görünmüyor.

Düzce’nin gelişmesine katkı sağlayacak iki önemli konu eğitim ve turizm. Ancak her iki müdürlüğün koltuğunda da vekil isimler oturduğu için hareket alanları kısıtlanıyor. Bu kısıtlama  da iki önemli alanda gelişmenin yavaşlamasına sebep oluyor.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne Sebahattin Parlak vekalet ediyor. Vekil müdür olduğu için bazı konularda karar verme yetkisi kısıtlandığı gibi asil olmadığı için proje ve çalışmaları yeterince hızlandıramıyor. Bunun dışında Düzce’nin turizm alanında gelişmesi ve genişlemesi için de proje üretilmiyor.

Diğer yandan yine en önemli konu olan eğitimde de Tamer Kırbaç, müdürlük koltuğunda vekaleten oturuyor. Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, geçtiğimiz akşam yayınlanan Cumhurbaşkanı kararıyla Konya İl Milli Eğitim Müdürü olurken, Düzce’ye asaleten atama yapılmadı. Atama yapılmaması nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü kadrosu boş durmaya devam ediyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne vekaleten bakan Tamer Kırbaç ise yine proje ve çalışmaları yeterine yakından takip edemiyor. Bu sebeple yeni eğitim-öğretim yılı öncesi tadilatta olan okul binalarının inşaatları, eğitim projeleri yeterince hızlı ilerlemiyor.

Kırbaç ayrıca Düzce’de işlerin yavaşlamasına neden oluyor. Bir çok yerde vekil müdür olduğu için yeterince çalışma yapamayacağını söylediği iddia edilen Kırbaç’ın ya asaleten atanması yada yerine başka bir isim gönderilerek eğitim gibi önemli bir konuda il müdürü eksiğinin ortadan kaldırılması gerekiyor.

Düzce’nin kaderini tayin edecek, biri kalkınmasını biri ise seviyesinin yükselmesini sağlayacak iki kurumun iki vekil müdürü ile Düzce, hem turizm de hem de eğitim de ağır aksak yol almaya devam edecek.

Kaynak: Düzce Parantezi gazetesi


Editör: N. Cingirt