Bu sezon palamutun sezonu olacak

Geçtiğimiz sene gözükmeyen palamut bu yıl denizlerce bol var. Tezgahta tanesi 20 liradan satılan palamudun önümüzdeki sezon ile birlikte ucuzlaması bekleniyor.

Bu sezon palamutun sezonu olacak
13.08.2022 - 13:28
Haber Merkezi
1118

1 Eylül itibari ile Denizlerde ki avlanma yasağının kalkması ile birlikte ticari tekneler denize açılacak. Balık teknelerinin açılması ile birlikte uzun zamandır beklenen palamutta tezgahta yerini aldı. Geçtiğimiz sene denizlerde çıkmayan ve sevenlerini üzen palamut bu yıl denizlerce bol var.

15’İNDEN SONRA OLTA BALIKÇILIĞI SERBEST

Düzce’de tezgahına palamut getiren Balıkçı Tuncay Kılıç, palamudun sezonu olduğunu şimdiden tezgahlara balığın indiğini belirterek, “Şu anda ciddi anlamda palamut var. Geçen sene olmamıştı. Sevindirici haber ise yemde var. İlerleyen zamanlarda ayın 15’inden sonra olta balıkçılığı serbest olacak. Bu sene palamut sezonu olacak gibi duruyor. Şu anda tekneler hazırlıklarını yaptı. Herkes sezonu bekliyor. Bizde sevindik.

İNŞALLAH İYİ BİR PALAMUT SEZONU GEÇİRECEĞİZ

Palamut var, inşallah iyi bir palamut sezonu geçireceğiz. Denizlerde olduğumuz için denizde gördüklerimizi söylüyoruz. Sevindirici haber her yerde gözüküyor. İlerleyen zamanlarda iyi olacağını ve bol bol palamut yiyeceğimizi düşünüyorum. Fiyatları çok yüksek olmaz çok düşükte olmaz. Çok olduğu için de palamut çoğu gıda ürününden daha ucuz. Çok olacağı için tezgahlarda yerini alır ve herkeste yer diye umut ediyoruz. Şu anda çingene palamudu dediğimiz ilerleyen günlerde biraz daha büyüyecek. Şu anda 250-300 gram arasında balıklar. İlerleyen zamanlarda büyüyüp yağlanacak” ifadelerini kullandı.

20 liradan satılan palamudun sezonun açılması ile birlikte fiyatının da düşmesi bekleniyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız