Vatandaşın erken seçim yorumu

Kamuoyunda özellikle muhalefet partileri erken seçim konusunda bastırırken, iktidar cephesi ise seçimlerin zamanında yapılacağı konusunda net açıklamalar yapıyor. Düzceliler ise hem seçimlerin zamanı konusunda ikiye bölünürken, hangi partiye oy verecekleri konusunda kararsız durumdalar.

Vatandaşın erken seçim yorumu
6.08.2022 - 18:45
Haber Merkezi
897

Son dönemde siyasette muhalefet partileri erken seçim yapılması konusunda açıklamalar yaparak erken seçim istediklerini açıkça beyan ediyorlar. Diğer yandan AK Parti ve MHP’den oluşan ittifak üyeleri ise seçimlerin zamanında yapılacağını ve erken seçim olmayacağını net bir dille söylüyorlar.

Bu durumu sorduğumuz Düzceliler ise hem seçimlerin tarihi konusunda ikiye bölünürken, hangi partiye oy verecekleri konusunda kararsızlar.

Bazı Düzceliler seçimlerin zamanında yapılmasını isteyerek “Seçim demek masraf demek. Sırf muhalefet seçim istedi diye erken seçim yapılmaz. Ayrıca biraz daha gidişatı gözetlemek ve olacakları görmek gerekir. Bugün seçim olsa kimse ne olacağını bilemez. AK Parti ve MHP ittifakı yeniden kazanırsa boşuna zaman kaybı ve gereksiz bir gerginlik ortamı oluşur. Muhalefet partilerinden birisi yada onların kurduğu ittifak kazanırsa ellerinde sihirli değnek olmadığı için şu anda içinde bulunduğumuz sıkıntılı durumu bir anda ortadan kaldıramazlar. Bunun için seçimler zamanında yapılması gerekir” dediler.

Seçimlerin erken yapılmasını isteyen Düzceliler ise “Seçimler erkenden bir an önce yapılmalı. Gidişat çok kötü. Ekonomik olarak sosyal olarak zor durumdayız. Seçim olursa yeni dönemde özellikle ekonomi konusunda iyi yerlere geleceğimize inanıyoruz” şeklinde konuştular.

Düzcelilerin tek buluştuğu ortak nokta ise hangi partiye oy verecekleri konusunda oldu. Henüz oy verecekleri parti konusunda kararsız kaldıklarını söyleyen Düzceliler “Her iki tarafı da dinliyoruz. Her iki taraf bizleri memnun edecek açıklamalardan çok siyasi kavga içerisindeler. Hükümet kanadının iyi yaptığı, kötü yaptığı işler var. Muhalefet kanadı ise zaman zaman vaatlerde bulunuyor. Bu yüzden bekleyip görmek lazım. Şu anda hangi partiye oy veririz karar vermedik. İlerleyen zamanlarda fikirlerimiz netleşecektir” ifadelerini kullandılar.


Editör: N. Cingirt