Halk otobüsü şoförünü yumrukladı

Boğaziçi ile Düzce merkez arasında sefer yapan Düzce Belediyesi Denetimli Özel Halk Otobüsü şoförü ile bir kişi arasında yaşanan tartışmada, yolcu olarak otobüse binen şahıs otobüs hareket halindeyken şoförü yumrukladı. Otobüs şoförü ise otobüsü yol ortasında durdurmak zorunda kaldı.

Halk otobüsü şoförünü yumrukladı
1.08.2022 - 19:05
Güncelleme 1.08.2022 - 22:49
Haber Merkezi
2723

 

Olay sabah saatlerinde meydana geldi. Boğaziçi mevkisinde otobüsün hareket saatini bekleyen Düzce Belediyesi Denetimli Özel Halk Otobüsü Tuncay Başaran’ın yanına gelen Ali Demir isimli yolcu otobüsün hareket saatini otobüs içinde beklemek istediğini söyledi.

‘TERBİYESİZ SENSİN LAN’
Bunun üzerine şoför Tuncay Başaran, otobüs içinde beklemenin yasak olduğunu ve kararın Düzce Belediyesi tarafından alındığını söyledi. Ancak Ali Demir isimli yolcu otobüste beklemek istediği konusunda ısrar edince ikili arasında sözlü tartışma başladı. Tartışma bir anda büyürken otobüs şoförüne ‘Terbiyesiz’ diyen Ali Demir’e, ‘Terbiyesiz sensin lan’ cevabı gelince Ali Demir sinirlenerek oturduğu yerden kalkıp bana ‘Lanlı konuşma’ diyerek hareket halindeki otobüsün sürücüsüne yumrukla vurdu.

KAVGA KARAKOLDA BİTTİ

Diğer yolcuların araya girmesi Ali Demir kenara alınırken, otobüs şoförü ise D-655 karayolu üzerinde otobüsü durdurdu. Daha sonra durumu polis ekiplerine bildiren otobüs şoförü Tuncay Başaran’ın şikayeti üzerinde Çoban mevkisinde durdurulan otobüsün içinde buluna yolcular başka bir otobüsle gidecekleri yere götürülürken, Ali Demir ve Tuncay Başaran polis ekipleri eşliğinde ifadeleri alınmak üzere Yenikent Polis Merkezi’ne götürüldü. Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.


Editör: N. Cingirt