Akçakoca - Düzce yolu: Bitmeyen çalışma...

D-655 Akçakoca - düzce karayolu Çoban Kavşağı ile Çamköy arasında kalan kısımda geçtiğimiz bahar döneminde asfalt yenileme çalışması yapıldı. Çalışmalar bitirildikten sonra başlayan orta refüj çalışması tepkilere neden oldu.

Akçakoca - Düzce yolu: Bitmeyen çalışma...
22.07.2022 - 07:51
Haber Merkezi
703

D-655 karayolu Çoban Kavşağı ile Çamköy arasında kalan kısımda geçtiğimiz bahar döneminde asfalt yenileme çalışması yapıldı. Çalışmalar bitirildikten sonra başlayan orta refüj çalışması tepkilere neden oldu.

Düzce’de her yaz ayında başlayan yol yapım ve onarım çalışmaları bu yılda tüm hızıyla devam ediyor. Ancak çalışmalarda yaşanan plansızlık yada koordinasyon eksikliği ortaya tepkilere neden olan görüntüler çıkmasına neden oluyor.

ESNAF MAĞDUR

Geçtiğimiz bahar döneminde D-655 karayolu Çoban Kavşağı ile Çamköy arasında yapılan asfalt yenileme çalışmaları nedeniyle trafik içinde çıkılmaz hale gelirken bir çok esnaf mağdur olmuştu. Çalışmaların bitirilmesi ile yenilenen asfalt trafiğe rahat nefes aldıracakken devreye bu kez orta refüj çalışması girdi.

YENİ ASFALT ZARAR GÖRÜYOR

Yeni olmasına rağmen başlayan orta refüj düzenleme çalışması nedeniyle asfalt zemin hasar görmeye başladı. Ayrıca çalışmalar nedeniyle tek şeride düşürülen yolda trafik yine içinden çıkılmaz hale geldi. Durumu gören vatandaşlar “Burada 2 ay boyunca asfalt çalışması yapıldı. Bu süreç içerisinde bir yandan da orta refüjde çalışma yapılamaz mıydı? Hem yeni asfalt zarar görüyor hemde zaman kaybı oluyor. Bu karayolları nasıl plan yapıyor? Neye göre çalışıyorlar? Anlamak mümkün değil” dediler.


Editör: N. Cingirt